Aktuální vydání magazínu Forbes

10 nejhodnotnějších fotbalových klubů světa. Vede stále Real Madrid

Pošli to dál

Real Madrid, FC Barcelona a Manchester United. To jsou v současnosti tři fotbalové kluby s největší hodnotou na světě. A jsou opět o něco „dražší“ než loni. Můžou za to vyšší výdělky z televizních přenosů a vylepšené sponzorské smlouvy.

Průměrná hodnota 20 nejhodnotnějších klubů světa je letos 1,16 miliardy dolarů, což je zhruba 29 miliard korun. Ve srovnání s loňskem to znamená jedenáctiprocentní nárůst a oproti jejich hodnotě před pěti lety skok o 84 %. Pokud byste to počítali v eurech, vyjdou vám ještě o něco zajímavější čísla – za posledních pět let se hodnota dvacítky největších klubů více než zdvojnásobila a oproti minulému roku se zvedla o 34 % (rozdíly jsou dané letošními proměnami hodnoty eura vůči dolaru).

10 nejhodnotnějších týmů si prohlédněte ve fotogalerii:

Real Madrid. Hodnota 3,26 mld. dolarů (81,5 mld. korun). FC Barcelona. Hodnota 3,16 mld. dolarů (79 mld. korun). Manchester United. Hodnota 3,1 mld. dolarů (77,5 mld. korun). Bayern Mnichov. Hodnota 2,35 mld. dolarů (58,75 mld. korun). Manchester City. Hodnota 1,38 mld. dolarů (34,5 mld. korun). Chelsea. Hodnota 1,37 mld. dolarů (34,25 mld. korun). Arsenal FC. Hodnota 1,31 mld. dolarů (32,75 mld. korun). Liverpool FC. Hodnota 982 milionů dolarů (24,5 mld. korun). Juventus Turín. Hodnota 837 milionů dolarů (20,9 mld. korun). AC Milán. Hodnota 775 milionů dolarů (19,3 mld. korun).
<
>
Juventus Turín. Hodnota 837 milionů dolarů (20,9 mld. korun).

Nejhodnotnějším týmem zůstává Real Madrid (už potřetí za sebou), na druhém místě je Barcelona a třetí Manchester United. Do tzv. super šestky nejvlivnějších klubů (naše speciální kategorie, ve které posuzujeme vliv na sociálních sítích a tržby ze zápasů, reklamy a vysílacích práv) patří Barcelona, Real Madrid, Chelsea, Liverpool, Manchester City a Manchester United. Všechny tyhle kluby si dokázaly získat miliony fanoušků po celém světě a taky přišly na to, jak to zpeněžit.

Super-Six done

Celou dvacítku i výpočty hodnoty klubů najdete tady.


Čtěte také:

Rekordní smlouva pro Chelsea: Samsung na dresech střídají pneumatiky

Čtěte také