Aktuální vydání magazínu Forbes

13 společností, které v Americe nabízejí ty nejlepší zaměstnanecké výhody

Pošli to dál

Když jsme ve Forbesu letos sestavovali vůbec první žebříček nejlepších amerických zaměstnavatelů, tak jsme se zajímali i o to, jaké benefity jednotlivé společnosti svým lidem nabízejí. Po tom, co jsme zjistili, že některé firmy nabízejí například 6 týdnů tvůrčího volna, během kterého vám platí 40 % vašeho platu (to dělají v Deloitte) nebo ženám dávají možnost zmrazit svá vajíčka a bonus 4000 dolarů (100 tisíc korun) za nově narozené dítě (to platí u Facebooku), tak jsme sami začali uvažovat o stěhování a o úprku k jinému zaměstnavateli.

Tento seznam neporovnává zaměstnanecké výhody u všech firem z žebříčku (který najdete tady), je to výběr těch nejzajímavějších, o kterých se podle nás stojí za to zmínit a které vám mohou sloužit jako inspirace.

Ty nejzajímavější zaměstnanecké benefity si můžete prostudovat v této fotogalerii:

Facebook (15. místo v žebříčku) Možnost zmražení vajíček pro zaměstnankyně, 4000 dolarů za nově narozené dítě. Mutual of Omaha (29. místo v žebříčku) Nabízí svým zaměstnancům stravování ve fastfoodech přímo v budově společnosti a také masáž za 12 dolarů nebo služby fyzioterapeuta. UUnder Armour (87. místo v žebříčku)
V areálu tohoto výrobce oblečení v Baltimoru se nachází 55 yardová replika fotbalového hřiště University of Maryland. Starbucks (100. místo v žebříčku) I při práci pouhých 20 hodin týdně získávají zaměstnanci bonusy jako například 4% příspěvek na důchodové pojištění. V roce 2014 také společnost oznámila, že bude dotovat studium v rámci online bakalářského programu University of Arizona. SeaWorld Parks & Entertainment (338. místo v žebříčku) Sea World vysílá své zaměstnance do přírodních rezervací po celém světě, aby se mohli podílet na projektech ochrany zvířat a životního prostředí. Seattle Children's Hospital (32. místo v žebříčku) Nabízí týdenní podpůrné skupinové terapie pro své lidi a jejich partnery, školku a vztahové poradenství zdarma. Qualcomm (114. místo v žebříčku) Jakákoli skupinka čtyř a více zaměstnanců této telekomunikační společnosti může založit zájmový klub či skupinu a požádat o dotaci. Qualcomm má takových klubů na světě více než 200, jeden například sestavuje roboty. Netflix (372. místo v žebříčku) Zaměstnanci si mohou užívat neomezené dovolené a Netflix nabízí i možnost dát 100 % svého ročního platu do cenově zvýhodněných opcí na akcie. Johnson & Johnson (167. místo v žebříčku) Flexibilní pracovní doba, posilovny v budovách společnosti zdarma a pojištění domácích mazlíčků. Firma také nabízí tréninky mysli, které mají lidi naučit odpočinout si od práce. IBM (452. místo v žebříčku) Nabízí opačný mentorský program, kdy mladší zaměstnanci mentorují zaměstnance ve vedoucích pozicích. Lidé tu také mohou využít bezplatné služby finančního poradenství nezávislých poradců. Ernst & Young (289. místo v žebříčku)  Páry stejného pohlaví mají stejné benefity jako páry opačného pohlaví a to i ve státech, kde se manželství gayů či lesbiček neuznává. Kterýkoli zaměstnanec, který pracuje 20 hodin týdně má právo na všechny zaměstnanecké výhody. Deloitte (386. místo v žebříčku) Až 4 týdny neplaceného studijního volna ročně, nebo 3 až 6 měsíců tvůrčího volna každých 36 měsíců pro dobrovolnickou činnost či osobní rozvoj, kdy zaměstnanci dostávají 40 % svého platu. Costco (2. místo v žebříčku) Obchody jsou oproti konkurenčním řetězcům, jako je Walmart, zavřené na Den Díkuvzdání. Nástupní mzda je nejčastěji 11,5 dolarů.
<
>
Starbucks (100. místo v žebříčku) I při práci pouhých 20 hodin týdně získávají zaměstnanci bonusy jako například 4% příspěvek na důchodové pojištění. V roce 2014 také společnost oznámila, že bude dotovat studium v rámci online bakalářského programu University of Arizona.

Čtěte také:

IBM, Ernst & Young nebo KPMG. 10 firem, které dávají největší prostor ženám

Čtěte také