Aktuální vydání magazínu Forbes

nwsltr1702sajt
kolo uvod done

Audi, Ferrari, McLaren. Když se automobilky rozhodnou vyrábět kola

Pošli to dál

Cyklisté vědí, že při výběru nového kola jsou důležité dvě věci – co nejnižší váha a styl. A většina nadšenců se shodne i na tom, že pořádné high-tech kolo bude vždy rychlejší než obyčejné.

A jelikož s tím souhlasí i známé automobilky, tak se stále více z nich spojuje s výrobci kol a společně vymýšlejí pokročilá, super drahá kola, která jsou mnohem víc než jen rychlejší a lehčí. Tohle jsou tři z nich a o všech platí jedno – ze všeho nejvíc budou ukázkou vašeho statusu.

Audi Sport Racing Bike

Značka se čtyřmi kruhy ve znaku vstupuje na trh s karbonovými koly poprvé. Na 85. autosalonu v Ženevě představila svou limitovanou edici Audi Sport Racing Bike.

audi done

Tohle kolo je vyrobeno ve spolupráci se společností CarbonSports, která zajistila patřičnou technologii, zatímco barevný návrh pochází z Audi Concept Design studia v Mnichově. Ale to není jediná věc, kterou má tenhle krasavec s autem společnou. Jeho sedlo je pokryto jemnou kůží, kterou najdete i v Audi R8. Ultralehký rám a kola jsou vyrobeny z karbonových vláken T1000, která se používají při výrobě kabiny pro závodní Audi R18 e-tron quatrro.

Výsledkem je kolo sportovního vzhledu, které váží pouhých 5,9 kg.

S-Works McLaren Tarmac&Credit Specialized

Podle zpráv ze společnosti Specialized je S-Work McLaren Tarmac mnohem víc než pouhé kolo. Specialized a McLaren se spojily, aby použily novou generaci karbonových vláken a postavily tak o 10 % lehčí kolo, než je v této kategorii běžné. Celosvětově se vyrobí pouze 250 kusů a každý bude dodán s na zakázku vyrobenými botami a helmou, jež budou samozřejmě ladit s rámem. Navíc každé kolo bude upraveno podle individuálních požadavků zákazníka.

tarmac done

Dostali jste chuť si tohle kolo pořídit? Bohužel máte smůlu. Tedy aspoň prozatím. Již jsou vyprodaná a další budou k dispozici až s novou generací modelů McLaren.

Ferrari CF10 & Credit Colnago

Pokud jste někdy chtěli vlastnit ferrari, ale nemáte na ně (nebo zrovna nejsou žádná k mání), tak si můžete pořídit alespoň tohle kolo. Je to ultralehký silniční model od společnosti Colnago, který ocení cyklisté, jimž záleží na poměru cena/výkon a zároveň chtějí vlastnit i kousek italského umění s charakteristickým logem.

ferrari done

Autor: Bill Springer

Čtěte také