Aktuální vydání magazínu Forbes

jajsembest_sajt
fashion week uvodni done

Co bude po newyorském Fashion Weeku zaručeně IN?

Pošli to dál

Týden módy ve městě, které nikdy nespí, končí. Byla to velká událost tak jako vždycky a představila se na ní spousta módních novinek i kuriozit a všemu opět přihlížela plejáda celebrit. New York je už tradičně poslední štací velkých světových týdnů módy a na rozdíl od tradičních luxusních přehlídek v Milánu a Paříži v něm hraje prim hravost, nečekané kombinace a streetwear. Svou první kolekci tu letos představil například Kanye West a nechyběl ani Michael Kors, který má momentálně velké problémy se svými kabelkami, kterých prodává víc, než by potřeboval.

Tohle je 10 těch nejzajímavějších trendů, které se v New Yorku představily a o kterých bychom měli – muži i ženy – při nakupování podzimního oblečení rozhodně vědět.


Pro muže: 

MUST HAVE – kdyby nic jiného, tak tohle si musíte pořídit – nový městský kabát

Oversized trojknoflíkový jednořadý dlouhý kabát se spadlými rameny. S novými grafickými verzemi klasických pánských vzorů, jako je kostka, pepito a okenní káro. Nelze opomenout!

DIOR HOMME_ done

Větrovka s kapucí

Co je na podzim užitečnější než větrovka s kapucí? Jak se v New Yorku ukázalo, bude se dělat v různých barvách a z různých materiálů. A dostane i větší šmrnc. Klasický neutrální sportovní look přejde na podzim do barvy „taupe“, což je něco mezi šedou a hnědou nebo rovnou do hnědé. Práce s materiálem, jako je nylon, a konstrukční detaily jako boční zip promění obyčejnou větrovku s kapucí na cool streetwearový kus oblečení, který byste neměli při nákupech vynechat.

RICHARD CHAI_ done

Tepláková souprava

Jak Fashion Week potvrdil, tepláky rozhodně nejsou jen na doma. Teplákové a sportovní soupravy se těší značné oblibě, a to hlavně v monochromatickém stylingu a atletickém looku. Sportovní warm-up obleky, a dokonce i velurové kombinézy dostávají v nadcházejících kolekcích hodně podzim/zima svěží upgrade!

ASAF GANOT_

Městský plyš

I když já osobně nemám jakékoli umělé alternativy kožešin či „plyšáčkoidně“ vypadající materiály v lásce, tak jim musím přiznat, že se budou těšit velké komerční oblibě. Jak alternativy pilot bundiček, tak oversized mikiny, tepláky i kalhoty – všude najdete tuhle „touch-me“ texturu.

KYE_ done

Utility tailoring

Vojenské vlivy se začínají pomalu projevovat i u obleků, kde se klade stále větší důraz na detaily, jako jsou velké měchové nakládané kapsy nebo kapsy na zip. Do tohoto stylu zapadají i saka na zip, techniky jako zrcadlení, prošívání a vrstvené „bonded“ materiály. Nejnovějším hitem jsou také vesty.

DKNY_ done

Pro ženy:

MUST HAVE  i ženy mají jednu věc, kterou nesmějí opomenout  pléd

Velmi pohodlný a praktický doplněk o velikosti deky, což je pro něj – i vaše pohodlí – stěžejní. Kdo ho nebude mít, tomu bude zima, a navíc bude out. Plédy budou tradiční pruhované nebo kostkované, ale taky extravagantní. Chybět nebudou ani třásně a střapce na okrajích.

THE ROW_ done

Černá na černé

Černá vždycky byla a vždycky bude nezbytnou součástí zimních Fashion Weeků. V New Yorku se ale díky černé pozvedly pojmy sportswear a ležérní klasika na nový level. Kompletně černý look, prodloužené linie a vrstvení vytvářejí lehkou strukturovanou siluetu. Drobné barevné detaily v podobě půlnoční modré a monochromatické detaily podporují urban statement look. Kdo by tak nechtěl vypadat?

PARKCHOONMOO_ done

Kožešiny

Kožešiny změkčují siluetu a podtrhnou vaši ženskost, i když na sobě máte běžný denní oděv. Dlouhá kožešina v přírodních barvách definuje rysy tohoto luxusního předmětu, který by se měl stát součástí každého šatníku. A v New Yorku to vědí.

CREATURES OF THE WIND done

Sportovní lesk

Měkké materiály jako satén, hedvábí a vysoký lesk polyesterů se přesouvají z ložnic světa do sportovního oblečení. Vojenské letecké bundy a kabáty získávají holčičí tvář díky lesklým látkám v odstínech oliv a petrolejově zelené. In bude kombinovat šaty inspirované spodním prádlem se streetwearem a vytvořit tak nekonvenční, ale přesto koketní vzhled.

lesk done

Rezavé tóny

Pokud na podzim nebudete mít alespoň jeden kousek v těchto barvách, jako byste přestaly existovat. Odstíny spálené oranžové a jantaru dotvářejí podzimní palety barev. Jak se v New Yorku ukázalo, návrháři je budou používat v jednotné barevnosti, aby dosáhli co nejelegantnějšího vzhledu. Na druhou stranu, v kombinaci s černou tyto živé tóny vytvářejí úžasný mladistvě nervózní look. Nebo ne?

RAG A BONE done


Vladimír Staněk navrhuje pro vlastní značku Stinak i pro Pietro Filipi. A patří také do našeho letošního výběru 30 pod 30.

Čtěte také