Aktuální vydání magazínu Forbes

Kradená lebka dinosaura i Superman aneb Výstřední investice Nicolase Cage

Pošli to dál

Nejvíce ho známe z filmových trháků, jako jsou Con Air nebo Skála. Díky nim se Nicolas Cage před více než 15 lety stal jedním z nejlépe placených herců Hollywoodu s celkovým jměním pohybujícím se kolem 150 milionů dolarů.

Teď je ale všechno jinak, Cage si bohatství příliš dlouho neužíval. Skoro celé je promrhal na řadě nákladných a často excentrických investic a nakonec čelí několika exekucím a taky úřadu IRS (Internal Reveneue Service) dluží 6,3 milionu dolarů na daních z nemovitosti.

Čtěte také: 7 úspěšných lidí, jejichž kariéra se zrodila z neúspěchu

Jeho jmění se tak během let smrštilo na 25 milionů dolarů a Cage nyní bere hodně rolí, aby mohl splácet své dluhy.

Americká televize CNBC se ve své rubrice „Secret Lives of the Super Rich“ podívala na jeho některé výstřední investice, které oblíbený hollywoodský herec provedl.

Cage vlastnil dohromady 15 luxusních rezidencí, které zahrnovaly i dům na pobřeží v kalifornském městě Newport Beach za 25 milionů dolarů nebo taky "příbytek" za 8,5 milionu dolarů v samém centru Las Vegas (viz. obrázek). Opustit toto hráčské město se mu tedy moc nechtělo. Cage také za 3,4 milionu dolaru koupil nechvalně známý dům v New Orleans, které kdysi patřil Madam LaLaurie. Jde snad o nejstrašidelnější dům ve Spojených státech, jelikož LaLaurie v něm mučila a vraždila své hospodyně. Nicolas Cage se ale pustil i do nákupů v Evropě. Tady například koupil dva zámky, jeden za 10 milionů dolarů, druhý pak za 2,3 milionu. Pořízení opuštěného ostrova na Bahamách ho vyšlo na 3 miliony dolarů. Jeho pozornosti neunikla ani téměř třímetrová hrobka. Cage se rozhodl investovat i do takových věcí, jako jsou vysušené hlavy trpasličích Pygmejů. Od zesnulého vůdce Íránu koupil za 450 tisíc dolarů retro Lamborghini a dalších 150 tisíc ho stál jeho mazlíček - chobotnice. Utratil také 150 tisíc dolarů za první komiks o Supermanovi. Tato investice se mu ale vyplatila. Komiks koupil v roce 1997 a v roce 2011 jej v aukci vydražil za 2,1 milionu dolarů. Superman se tak stal prvním komiksem, který v dražbě překonal hodnotu dvou milionů dolarů. A údajně prý také přebil nabídku Leonarda di Capria, který si chtěl pořídit více než sedm milionů let starou lebku dinosaura. Cage za ni zaplatil 276 tisíc dolarů, ale následně se ukázalo, že tento artefakt byl kradený. Hollywoodský herec ji tak musel vrátit mongolské vládě.
<
>
A údajně prý také přebil nabídku Leonarda di Capria, který si chtěl pořídit více než sedm milionů let starou lebku dinosaura. Cage za ni zaplatil 276 tisíc dolarů, ale následně se ukázalo, že tento artefakt byl kradený. Hollywoodský herec ji tak musel vrátit mongolské vládě.

 

Čtěte také