Aktuální vydání magazínu Forbes

Dobyvatel, minimalista nebo zaplňovač. Co o vás řekne váš stůl?

Pošli to dál

Máte problém najít svůj počítač v džungli kávových kelímků a rozházených papírů? Nebo je vaše pracovní místo minimalistickým snem? Jedni říkají, že nepořádek dokáže nabudit kreativitu, jiní zase, že příliš mnoho předmětů narušuje soustředění. Každopádně podoba vašeho osobního teritoria, píše BBC, je krystalizací vašeho dlouhodobého chování a obrazem vaší povahy.

Takže co o vás řekne váš pracovní stůl?

ZAPLŇOVAČ Jeho pracovní prostor je chaotický, barevný a často zavalený malými ozdobami. Takoví lidé mají tendenci být větší extroverti a společenští a pokud mají na výběr, kam si sednout, cítí se pohodlněji na kancelářské "křižovatce". Jejich minus? Jsou často tak zaneprázdnění a aktivní, že nemají dostatek času uklízet jako jejich méně vstřícní kolegové. SBĚRATEL Máte na stole střeženou sbírku knih nebo magazínů? A co umění, fotografie rodiny, suvenýry? Pak jste sběratel. Jednoduché, stylové nebo neobvyklé pracovní místo lidem kolem vás řekne, že jste velmi otevření, což je známka velké kreativity, intelektuální síly a otevřenosti novým zkušenostem. Takoví lidé jsou zvídaví, extroverti a kreativní, taky je větší pravděpodobnost, že budou ve své práci spokojení, psychologicky v pohodě a fyzicky zdraví. Což je bonus pro zaměstnance i zaměstnavatele. MINIMALISTA Milujete rutinu a stůl oblepený papírky s poznámkami? Pak jste možná minimalisté. Ale jen proto, že minimalisté nemají rádi chaos a preferují extrémně čisté a organizované prostředí, neznamená to, že jsou introverti. Minimalista je obvykle mistrem v pečlivosti, disciplíně a opatrnosti. Jsou to dříči, spolehliví, orientovaní na dosažení výsledků a lpí na struktuře a plánování. Ale pozor, pokud na stole nezanecháte alespoň malý osobní otisk, může to značit, že neplánujete na svém místě zůstat příliš dlouho. DOZORCE Nesnášíte mít dveře za zády? Cítíte se v nebezpečí, když je váš stůl na frekventovaném místě? Pro to všechno existuje dobrý důvod - evoluce. Člověk odjakživa vybírá místo, odkud má výhled na potenciální hrozby. Dozorci preferují svůj osobní prostor - příliš mnoho rozptýlení, stimulů a interakce je dokáže vykolejit. Raději budou sedět zády ke zdi a pracovat o samotě. Můžou to být bručouni, ale neměli byste je rovnou soudit tak krutě; i když jsou to často introverti, dokážou být vysoce kreativní a produktivní. Prostě jim dejte klid a nestůjte jim při práci za zády. DOBYVATEL Dobyvatelé jsou dominantní osobnosti, které si rády vykolíkují a brání své místo v kanceláři, časem ale jejich území začíná přetékat do prostoru dalších kolegů (kabát na volné židli, nepořádek valící se na druhou polovinu stolu...). Snaží se obsazovat stále větší a větší teritoria nenápadným posunováním hrníčku s kávou nebo sendviče. Dobyvatelé mají rádi místo uprostřed místnosti a dokážou být agresivnější ve vymezování svého fyzického prostoru. Měli byste se jich obávat? Vedle takového člověka nejspíš oceníte dělící příčku. Pokud je vaše pracovní místo v coworkingovém prostoru, pak si takový člověk může dělat nároky na vaše centimetry čtvereční.
<
>
DOBYVATEL Dobyvatelé jsou dominantní osobnosti, které si rády vykolíkují a brání své místo v kanceláři, časem ale jejich území začíná přetékat do prostoru dalších kolegů (kabát na volné židli, nepořádek valící se na druhou polovinu stolu...). Snaží se obsazovat stále větší a větší teritoria nenápadným posunováním hrníčku s kávou nebo sendviče. Dobyvatelé mají rádi místo uprostřed místnosti a dokážou být agresivnější ve vymezování svého fyzického prostoru. Měli byste se jich obávat? Vedle takového člověka nejspíš oceníte dělící příčku. Pokud je vaše pracovní místo v coworkingovém prostoru, pak si takový člověk může dělat nároky na vaše centimetry čtvereční.

 

Čtěte také