Aktuální vydání magazínu Forbes

Hračičkové. 25 nejlépe placených herců světa

Pošli to dál

Před deseti lety se Robert Downey Jr. pomalu vracel do filmového byznysu. Po letech boje se závislostí na kokainu, marihuaně a heroinu. Za sebou měl i rozvod a na triku pověst nadějného talentu, který ale v 90. letech promrhal právě v drogovém opojení. Všechno změnil rok 2008 a Iron Man. Díky téhle úspěšné superhrdinské sérii je Robert Downey Jr. už potřetí za sebou nejlépe placeným hercem planety – a také jedním z nejpopulárnějších.

Za loňský rok si přišel na astronomických 80 milionů dolarů a ostatní hvězdy za sebou nechal s hodně velkým odstupem. Pro srovnání – na druhém místě našeho žebříčku se umístil Jackie Chan, který si vydělal 50 milionů, a třetí Vin Diesel si připsal 47 milionů dolarů.

25 nejlépe placených herců (plus jejich loňské výdělky) si můžete prohlédnout tady:

downey jackie vin cooper sandler cruise Bachchan Khan 9 Kumar 10 Wahlberg 11 johnson 12 depp 13 dicaprio 14 tatum 15 hemsworth 16 craig 17 McConaughey 18 Rukh Khan 19 smith 20 damon 21 jackman 22 affleck 23 Neeson 24 Yun-fat 25 crowe
<
>
13.-14. Leonardo DiCaprio, 29 milionů dolarů

Letos poprvé jsme tento žebříček pojali skutečně mezinárodně a zahrnuli do něj i herce, kteří se vůbec neobjevují v amerických filmech (to bylo kritérium předchozích let). Díky tomu se do seznamu dostalo 12 nováčků, několik z nich rovnou do první desítky – bollywoodské hvězdy Amitabh Bachchan, Salman Khan a Akshay Kumar.

A internacionalizuje se celý filmový průmysl. Zatímco tržby kin v USA a Kanadě klesají (mezi lety 2013 a 2014 to bylo o skoro 10 a půl miliardy dolarů), světový filmový trh roste, zejména v Číně, kde za stejné období tržby vyskočily o 34 % na necelých 5 miliard dolarů.

Herci v našem žebříčku pocházejí celkem ze sedmi zemí a dohromady si za období od prvního června 2014 do prvního června 2015 před zdaněním vydělali 941 milonů dolarů. Celý žebříček naleznete zde.

Seznam nejvíce vydělávajících hereček bude brzy následovat.

 

Čtěte také