Aktuální vydání magazínu Forbes

Jak uřídit svůj mail. Těchto 10 aplikací vám to usnadní

Pošli to dál

Jaké číslo vám dnes ráno svítilo v závorce u složky doručená pošta? Ještě jednociferné, nebo už s hodnotou, která vám sebrala odvahu vůbec se pustit do čtení první zprávy? Mail je jednoduše součástí našich dní a těžko, ať chceme, nebo ne, si bez něj umíme představit běžné fungování. Jenže mail přes svou zpravidla přínosnou roli dokáže být taky dost často rozptylující nebo i destruktivní.

Složka doručená pošta je obvykle přeplněná kvůli chabým schopnostem uživatelů zprávy manažovat. Naštěstí dnes pro tyto účely navržené technologie dokážou najít cestu z bludiště a lidem dovolí zpracovávat zprávy rychleji díky chytrému filtrování, umělé inteligenci a automatizaci.

Tady je 10 aplikací, díky kterým svůj mail uřídíte:

UNROLL.ME - aplikace se zaměřuje na třídění nepořádku, organizování a kategorizaci. Vylistovává všechny newslettery, takže se snadno můžete z těch nežádoucích odhlásit. Dostupná je zdarma a jen pro web a iOS. SPARK - rychlá a chytrá apka, která rozumí tomu, které maily jsou pro vás ty nejdůležitější, a ty pak umisťuje na vyšší místa v seznamu. Zprávy dělí do tří kategorií - osobní, newslettery a notifikace. Použitelná je pro Mac a iOS a je zdarma. SANEBOX - aplikace s naprogramovaným filtrem, který rozpozná maily důležité, druhotné a spamy. Spárovat ji můžete se svým účtem na Googlu nebo Yahoo. Za cenu od 7 dolarů měsíčně nabízí taky cool nástroje jako upomínky, automatické přílohy a mnohem víc. PROTONMAIL - je nástroj na rychlejší zprocesování pošty s důrazem na bezpečnost. Nabízí vysokou ochranu dat a čisté, moderní a uživatelsky přívětivé prostředí. Používá end-to-end kódování, které zajistí, že nikdo, dokonce ani tvůrci aplikace, nemůžou vaše zprávy číst. Dostupná je bezplatně pro web, iOS i Android. ALTO MAIL - umožní vám všechny vaše účty soustředit do jednoho místa a nabízí skvělý nástroj jménem Stacks, který pomáhá organizovat poštu. Za nulový poplatek je kompatibilní se službami AOL, Gmail, Outlook, Yahoo, iCould a Exchange a dostupná pro web, iOS a Android. BOXER - další nástroj pro oba hlavní operační systémy. Apka zahrnuje chytrý kalendář, umožňuje vytvářet kontakty a propojuje se s dalšími aplikacemi, které uchovávají vaše kontaktní seznamy. Boxer je zdarma a podporuje Gmail, Yahoo, Exchange, Outlook, iCloud a AOL. DISPATCH - aplikace ke správě mailů pro iOS, díky které můžete za pochodu řídit svůj byznys. Skvělý "svajpovací" nástroj vám umožní zprávy mazat, archivovat nebo označovat je jako spam. Díky němu si taky můžete nastavit zkratky pro typické odpovědi a reagovat tak ve zlomku minuty. Cena: 6,99 dolaru. EASILYDO MAIL - inovativní aplikace s vestavěným asistentem nabízí extrémně rychlé vyhledávání (přes klíčové slovo nebo kontakt) a snadné odhlašování od otravných newsletterů. Maily s ní můžete v iOS i Androidu třídit a organizovat do kategorií. Je volně ke stažení. NEWTON MAIL - jednoduchá apka vytvořená pro iOS, Mac a Android. Ta nejúžasnější funkce, kterou nabízí, je možnost nastavit odesílání mailů na později. Nabízí propojení s dalšími aplikacemi jako Evernote, Trello, Zendesk, Asana, Salesforce a má zabudovaný kalendář. Na čtrnáct dnů je zkušební verze zdarma, pak stojí rok 49,99 dolarů. AIRMAIL - rychlá a intuitivní aplikace pro správu mailové schránky podporuje Gmail, Exchange EWS, IMAP a POP3. Můžete si s ní užívat technologie 3D Touch. Dostupná je za 4,99 dolaru pro Mac a iOS.
<
>
NEWTON MAIL - jednoduchá apka vytvořená pro iOS, Mac a Android. Ta nejúžasnější funkce, kterou nabízí, je možnost nastavit odesílání mailů na později. Nabízí propojení s dalšími aplikacemi jako Evernote, Trello, Zendesk, Asana, Salesforce a má zabudovaný kalendář. Na čtrnáct dnů je zkušební verze zdarma, pak stojí rok 49,99 dolarů.

 

Čtěte také