Aktuální vydání magazínu Forbes

nwsltr1702sajt
kancelar

Když klimatizace nefunguje. 10 vychytávek, které vás zchladí

Pošli to dál

Dusno, nedýchatelno, rozpálené město. Tropické vedro dokáže pěkně potrápit. Zvlášť pokud máte být výkonní a čilí v kanceláři. Klimatizace pomáhá, ale jen v případě, že patříte ke šťastlivcům, kteří nesvádějí permanentní boj s teplomilnými kolegy o nastavení správné teploty.

Naštěstí existuje řada chytrých (no, někdy spíš ujetých) pomůcek, které vám pomohou udržovat „provozní teplotu“. Tady je deset tipů, jak se v kanceláři můžete zchladit.

1. PRO ŽÍZNIVÉ: Minilednice

Perfektní na plechovku vychlazené limonády nebo piva – nealkoholického, samozřejmě. Stylová lednička nápoje zchladí až na 7,7 stupně Celsia. Stačí ji jen zapojit do USB portu a koukat, jak vám všichni kolegové tiše závidí.lednicka

2. PRO KRAVAŤÁKY: Klimatizovaná košile

V obleku a košili se musíte v práci ukazovat i v těch největších vedrech? Soucítíme s vámi a zároveň vám nabízíme řešení. Japonská firma Kuchofuku nabízí klimatizované košile a kalhoty. Vyjdou vás přibližně na 200 dolarů. S trochou šikovnosti si jednu můžete vyrobit i sami.

kosile

3. PRO MILOVNÍKY STUDENÝCH OBKLADŮ: Chladicí límec

Zkuste vyměnit studený ručník za tento stylový chladicí obojek. Jedno dvacetiminuté „nabití“ v mrazáku vám přinese 1,5 hodiny osvěžujícího chladu za krkem o teplotě 14 stupňů Celsia.

limec

4. PRO TY, KTEŘÍ NERADI RUŠÍ KOLEGY: Tichý větráček

Krásný, výkonný a navíc tichý. Stolní větrák značky Dyson vás hlukem otravovat nebude. Dobu, po kterou vás bude ovívat, si navíc můžete nastavit pomocí časovače.

51QzGnC4OjL._SL1200_

5. PRO JABLÍČKÁŘE: Větrák na iPhone

A ještě jeden větráčkový bonus pro majitele iPhonu. Stačí zapojit a můžete se chladit i při telefonování nebo cestou na oběd.

vetrak

6. PRO TY, KTEŘÍ POTŘEBUJÍ ZACHOVAT CHLADNOU HLAVU: Chladicí čepice

Trik s namočeným šátkem nebo vlasy je klasika. Co takhle zkusit chladicí kšiltovku? Postup je známý – stačí ji namočit do studené vody, vyždímat a nasadit. Fígl je v tom, že díky speciální podšívce se voda vypařuje až 5 hodin.

cepice

7. PRO PISÁLKY: Opěrka na zápěstí

USB chladicí podložka slouží nejen jako opěrka při psaní na notebooku. Díky dvěma zabudovaným větráčkům navíc chladí zápěstí. Využijete ji i mimo období veder – jako podpěrku pod laptop, když si chcete zvýšit sklon klávesnice.

operka

8. PRO TY, CO SE NECHTĚJÍ ZVEDAT ZE ŽIDLE: Chladicí sedák

Japonská firma Kuchofuku se mezi tipy objeví ještě jednou. Klimatizovaný sedák na baterky totiž nemůžeme nezařadit. Existuje i ve variantě do auta.

9. PRO POSEDLÉ BOTAMI: Klimatizované polobotky

Tenhle pár v botníku pravděpodobně ještě nemáte. Japonská (zase!) firma Hydro-Tech prodává klimatizované polobotky s názvem „The Cool Breeze“ (v překladu chladivý vánek). Pro horké letní dny v kanceláři ideální.

1

10. PRO KLASIKY: Vějíř

A na závěr jeden lo-tech tip. Když nemáte USB port, zásuvku nebo čas objednávat chladicí gadgety, sáhněte po starém dobrém vějíři. Pokud chcete být hodně styloví, pořiďte si třeba tento s wi-fi potiskem.

wifi-z

Čtěte také