Aktuální vydání magazínu Forbes

Nejlépe vydělávající herečky světa: Emma Stone vede s 26 miliony dolarů

Pošli to dál

Je jí jen osmadvacet, ale Hollywood ji už vynesl na vrchol. Emma Stone, hvězda filmového muzikálu La La Land, se stala nejlépe vydělávající herečkou roku. Za tucet měsíců, během nichž Forbes sčítá výdělky filmových hvězd, a před zdaněním vydělala 26 milionů dolarů. A jen tak mimochodem taky získala Oscara pro nejlepší herečku.

Její zpodobnění začínající herečky Mii získalo skvělé recenze a filmu celosvětově na tržbách vyneslo bezmála 450 milionů dolarů. Stone předčila dvojku v žebříčku Jennifer Aniston (25,5 mil.), která inkasuje miliony i víc než dekádu po poslední epizodě Přátel. 48letá hvězda však většinu příjmů získává od sponzorů, třeba aerolinek Emirates a společností Smartwater nebo Aveeno. V prosinci prodala Unileveru za neveřejnou částku svůj podíl ve firmě na vlasovou kosmetiku Living Proof a tím si rovněž v rankingu polepšila.

Čtěte také: Vládkyní absenci navzdory. Serena a další nejlépe placené sportovkyně

Někdejší královna hereček Jennifer Lawrence obsadila letos třetí pozici, na konto si připsala jen něco málo přes polovinu svých loňských příjmů. Ale bolet ji to nejspíš nemuselo, protože je to stále 24 milionů dolarů. Většina peněz jí přitekla díky chystanému thrilleru Mother! a taky skrze dlouhodobý kontrakt s Diorem. Melissa McCarthy je čtvrtá (18 mil.) a první pětku završuje Mila Kunis (15,5 mil.).

První desítka nejlépe placených hereček dohromady mezi 1. červnem 2016 a letošním 1. červnem inkasovala 172,5 milionu dolarů. Cifry vycházejí z dat společností Nielsen, ComScore, Box Office Mojo a IMDB a taky z rozhovorů s insidery z odvětví. Všechny částky jsou před zdaněním a před odvody agentům a manažerům.

Žebříček srovnává herečky celého světa, ale žádná hvězda z Asie neprošla cutem. Jediným nováčkem je šestá Britka Emma Watson, tvář filmu Kráska a zvíře, který je zatím nejvýdělečnějším snímkem roku. Tři ženy letos přeskočily 20milionovou hranici, před rokem to byly čtyři.

1. EMMA STONE, 26 mil. USD - Oscarová vítězka za svou roli v muzikálu La La Land vydělala dosud nejvíc v kariéře a stala se největším skokanem roku. 2. JENNIFER ANISTON, 25,5 mil. USD - Bývalá hvězda Přátel inkasovala díky rolím ve filmech jako The Yellow Birds, ale největší díl příjmů tvoří sponzorské kontrakty. 3. JENNIFER LAWRENCE, 24 mil. USD - Dokonce i bez příjmů za trilogii Hunger Games se dostala na pódium, hlavní díl příjmů tvoří očekávaný snímek Mother! a smlouva s Diorem. 4. MELISSA MCCARTHY, 18 mil. USD - Hvězda loňského filmu Krotitelé duchů inkasovala hlavně díky snímku Life of the Party, který bude mít premiéru příští rok. 5. MILA KUNIS, 15,5 mil. USD - Po úspěchu filmu Matky na tahu je Kunis v Hollywoodu velmi žádanou. Už dlouho je hlasem Meg v animovaném seriálu Griffinovi. 6. EMMA WATSON, 14 mil. USD - Nováček mezi nejlépe placenými herečkami může za své místo děkovat filmům Kráska a zvíře a The Circle. Ten druhý schytal tvrdou kritiku, výdělky 1,26 miliardy dolarů toho prvního Watson předurčují k dalším rolím. 6. CHARLIZE THERON, 14 mil. USD - Hvězda a producentka filmu Atomic Blonde: Bez lítosti snímek připravovala 5 let, než se letos objevil na plátnech. Navzdory pozitivnímu hodnocení nenaplnil očekávání výdělků. 8. CATE BLANCHETT, 12 mil. USD - Australská herečka se vrátila do top 10, v níž se naposledy objevila v roce 2009. 8. JULIA ROBERTS, 12 mil.  USD - Hra peněz si sice nevedla zázračně, ale na listopad plánovaný film Wonder, výdělky z těch předchozích a taky smlouva s parfémy Lancôme tvoří gros jejích příjmů. 10. AMY ADAMS, 11,5 mil. USD - Získala 5 nominací na Oscara a své příjmy zase za snímky Příchozí a chystaný Liga spravedlnosti.
<
>
6. EMMA WATSON, 14 mil. USD - Nováček mezi nejlépe placenými herečkami může za své místo děkovat filmům Kráska a zvíře a The Circle. Ten druhý schytal tvrdou kritiku, výdělky 1,26 miliardy dolarů toho prvního Watson předurčují k dalším rolím.

Čtěte také