Aktuální vydání magazínu Forbes

Tohle jsou čtyři nejlepší inline stezky v Praze. Tak vyrazte

Pošli to dál

Nevíte, co dělat o víkendu v Praze? Vezměte kolečkové brusle a vyrazte na místa, která jsme pro vás vybrali. A nevadí, pokud žádné brusle nemáte, skoro na všech stezkách si je můžete v odpoledních hodinách zapůjčit.

Pokud nejste zrovna příznivcem tohoto sportu, vezměte kolo nebo koloběžku, sluchátka do uší a jen si užívejte přírodu kolem. Protože i v Praze se dá najít. Určitě vás to bude bavit.


Mokří svalovci a točená limonáda

V Troji není jen zoo, ale taky jedna z nejlepších inline stezek v Praze. I když je téměř po celé trase hladký asfalt, je tu pár kopců, na kterých si musíte dát pozor, abyste neskončili v řece. Brusle si můžete zapůjčit hned u slalomového areálu, kde právě teď kanoisté trénují na Světový pohár ve vodním slalomu v italské Ivrei.

Čeká vás sedmikilometrová trasa táhnoucí se podél řeky kolem trojského, raně barokního zámku, zoologické zahrady, přívozu v Zámcích až do vsi Brnky, kde trasa končí. Po celém úseku je spousta malých stánků s občerstvením, ten nejlepší ale najdete kousek od přívozu přes řeku v Podhoří. Jmenuje se Koloniál a mají tu točenou limonádu a smažený sýr v housce, to kdybyste cestou dostali chuť na něco strašně nezdravého.

A bacha na užovky, na trojské stezce se jim obzvlášť líbí.


Za robotem a krásným výhledem

„Žižkovu se vyhni“ už dávno neplatí. Minimálně ne cyklostezce pod Vítkovem, která byla vybudována na bývalé jednokolejné vítkovské železniční trati. Začíná poblíž křižovatky U Bulhara – u mostu přes Seifertovu ulici, vede po rekonstruovaném železničním mostě až k úpatí vrchu Vítkov, odkud dobruslíte na Krejcárek, kde stezka končí.

Nenáročný hladký terén oceníte nejvíc v době, kdy se vám nechce z centra příliš daleko – stezka je dlouhá jen 3 kilometry. Můžete sem zajet klidně během polední pauzy a dát si tu po tréninku oběd v jedné z místních restaurací, třeba u zmiňovaného robota ve Storm Grill Garden.

A jestli budete mít víc času, zvolněte a pokochejte se krásným výhledem na starou železnici, Pražský hrad nebo Husitskou ulici tak, jak jste ji ještě neviděli. Stojí to za to.

Je lepší sem jezdit v dopoledních či odpoledních hodinách – nikoliv večer, když se stmívá. Místy by vám to tady nemuselo být příjemné, hlavně u Vítkovského tunelu.


Beach volleyball a piknik v parku

Areál Ladronky se nachází v blízkosti strahovského stadionu a rušné křižovatky Vypich. Z centra se sem nejlépe dostanete tramvají 22, která vám zastaví přímo u 4,23 kilometrů dlouhé, v Praze nejdelší osvětlené inline dráhy ve tvaru osmičky.

Uprostřed parku najdete jednu z nejznámějších pražských usedlostí z konce 17. století, která dnes slouží jako kulturně-společenské centrum. Je tu restaurace, půjčovna bruslí, volejbalové kurty a dětské hřiště. V areálu Ladronky si můžete zahrát také tenis, pétanque nebo disk golf.


Z Podolí až ke Zbraslavskému mostu

Tohle je jedna z nejdelších a také nejoblíbenějších pražských cyklostezek. Pokud se sem ale vydáte na bruslích, je lepší vystoupit na nádraží Braník nebo zaparkovat přímo u golfového hřiště Hodkovičky. Právě tady začíná hezká trasa až na Zbraslav podél řeky a kolem FreeStyle Parku Modřany, kde si můžete dát dobré espresso, zapůjčit lodičku nebo motorový člun.

Je to romantika takhle u řeky, a proto tady potkáte spoustu zamilovaných párů. A s tím taky musíte počítat. Tohle místo oslovilo kdekoho, proto je nejlepší sem jezdit dopoledne, kdy tu téměř nikdo není. Ne všechna místa jsou dobře osvětlená, proto tady nebruslete večer.

Čtěte také