Na cestování mě nebaví snad jen jedna věc – přeřizování hodinek tak, aby odpovídaly místnímu času. Naštěstí existuje řada hodinek, které vás téhle povinnosti zbaví – budou vám ukazovat víc než jeden čas, a ještě k tomu budou vypadat dobře.

V tomto roce se objevilo hned několik pěkných kousků speciálně navržených na cestování. Díky těmto čtyřem modelům už skoro nemůžete najít výmluvu, proč jeden z nich nevlastnit. Ať už jste doma nebo objevujete svět.

Senator Cosmopolite od Glashütte Original

Tyhle hodinky jsou navrženy pro opravdového cestovatele. Jsou vybavené novým automatickým strojkem, který dokáže udržet dva časy současně. Můžete je používat jak doma, tak na cestách – jednoduše si vyberete dva ze 37 možných letištních kódů a na hodinkách si je nastavíte. Jedinou věcí, kterou si musíte pamatovat, je, že velký ciferník ukazuje čas místa, kam cestujete, a malý ciferník domácí čas. Další funkce zahrnují DST, ukazatel noci a dne, sekundovou ručičku, datum a další.

prvni done

Calatrava Pilot Travel Time od Patek Phiippe

Hodinky od Patek Philippe byly na veletrhu Baselword přijaty velmi rozporuplně. Pro mnoho sběratelů je to ten kus, který buď musíte milovat, nebo nenávidět, ale nemůžete na něj nemít názor. Posuďte sami:

Hodinky využívají strojek s automatickým nátahem, který je usazený ve 42 mm velkém pouzdře z 18karátového bílého zlata. Elegantní tmavomodrý ciferník je zasazený v oceli a hodinky mají ručičky pro nastavení na lokální čas, ukazatel dne/noci jak pro místní, tak domácí čas a další. Budou vás sice bude stát víc než 47 tisíc dolarů (1 milion 175 tisíc korun), ale všechno, co pro vás mají tyto hodinky udělat, udělají krásně.

druhe done

Horological Smartwatch od Frederique Constant

Tenhle kousek od Frederique Constatnt má sice analogový ukazatel, 42 mm velké ocelové pouzdro a řemínek z aligátoří kůže, ve skutečnosti to ale jsou chytré hodinky. Jenom tak nevypadají.

Dokážou sledovat váš pohyb či spánek, budit vás a mnohem víc. Zatímco pravověrní vyznavači jim asi nebudou moci přijít na jméno, pro cestovatele jsou perfektní.

Velmi snadno se nastavují, stačí je pouze synchronizovat se svým iOS nebo Android zařízením, nasednout do letadla a při přistání pozorovat to kouzlo. Hodinky se samy nastaví na místní čas. Cena taky není špatná. V ocelové verzi stojí 995 dolarů (necelých 25 tisíc korun) a za pozlacenou verzi zaplatíte o 300 dolarů více.

Za tuhle cenu i s přeletovým vylepšením budou fungovat 10 let. Pokud vás ani tohle nepřesvědčilo, tak Frederique Constant vyrábí hodinky i s automatickým nátahem.

treti done

Van Cleef & Arpels od Pierre Arpels Heure d’Ici and Heure d’Ailleurs

Další pěkný kousek je od Heure d’Ici and Heure d’Ailleurs, který byl poprvé k vidění na veletrhu SIHH a nyní je konečně k dispozici za 39 200 dolarů (cca 980 000 korun). Ve své jednoduchosti jsou tyto hodinky báječné. Ukazují dvě časová pásma. Domácí na pozici 11. hodiny a místní na pozici páté hodiny. Minuty vidíte na samostatném ukazateli, který se pohybuje mezi hodinami. Celá kolekce od Pierre Arpels je fantastická, ale tenhle kus je opravdu elegantní.

ctvrte

Autor: Karla Alindahao