Aktuální vydání magazínu Forbes

Nejlepší zaměstnavatelé podle studentů byznysu z celého světa

Pošli to dál

Raději Google, KPMG, Apple nebo třeba L’Oréal? Chtěli byste pracovat pro některou z těchto společností? Dost možná, že ano. Podle průzkumu poradenské společnosti Universum to jsou totiž čtyři z 15 firem, které studenti ekonomických oborů z různých zemí světa považují za ideální zaměstnavatele.

Universum dělala svůj průzkum mezi 200 000 studenty ve 12 státech s největšími ekonomikami (USA, Kanada, Spojené království, Brazílie, Francie, Německo, Itálie, Rusko, Japonsko, Čína, Indie a Austrálie). A tady jsou výsledky:

Google PwC_fl_logo_color_white EY_logo13 goldman kpmg deloitte apple micro morgan p and g loreal mc kinsey bcg morgan stanley bmw
<
>
13. The Boston Consulting Group

Čtěte také: 13 společností, které v Americe nabízejí ty nejlepší zaměstnanecké benefity

Asi nikoho nepřekvapí, že na prvním místě je Google. Do první pětky se dostaly ještě PwC (PricewaterhouseCoopers), EY (Ernst & Young), Goldman Sachs a KPMG, což potvrzuje stále rostoucí oblíbenost bank a společností, které poskytují profesionální služby. Tyto dvě kategorie byly v seznamu oblíbených zaměstnavatelů pro letošní rok zastoupeny nejvíce a – celkem překvapivě – se jako třetí nejoblíbenější ukázaly společnosti, které prodávají spotřební zboží, jako třeba zmiňovaný L’Oréal.

„Tyto společnosti dokázaly své pracovní pozice a snahy o příjetí zaměstnanců zglobalizovat tak, že jim ostatní firmy nejsou schopny konkurovat,“ uvedla k tomu ředitelka Universum Americas Melissa Bailey.

Společnosti poskytující profesionální služby jsou podle Bailey populární zejména proto, že si svých zaměstnanců váží, považují je za svůj nejcennější kapitál a podle toho do nich investují a poskytují jim dostatek prostoru k dalšímu rozvoji. Což zaměstnance jednoznačně láká.

Čtěte také