Aktuální vydání magazínu Forbes

Noc mezi žraloky: Airbnb ponořila apartmá doprostřed obřího akvária

Pošli to dál

Využívat služeb Airbnb jste si při cestování už možná zvykli nebo naopak sami volné pokoje prostřednictvím tohoto sanfranciského startupu nabízíte. Sdílené bydlení je zkrátka v kurzu.

Možná jste si ale také zvykli, že Airbnb čas od času nabídce i něco víc než jen možnost potkávat se s lidmi z celého světa ve vlastní kuchyni. Třeba noc v lanovce nad Alpami nebo Halloween několik metrů pod Paříží v jejích děsivých a kostmi naplněných katakombách, ale taky na letištní runwayi nebo v IKEA. A nejnověji třeba mezi žraloky.

Airbnb-Catacombs-Paris-Halloween-2015-1200x842

I takhle jste si mohli užít loňský Halloween.

Tahle možnost byla aktuální tento týden, od 11. do 13. dubna, využít ji ale mohly jen 3 osoby (samozřejmě s partnery), které vyhrály v soutěži, do níž se přihlásilo přes 63 500 zájemců.

I tahle atrakce se konala v Paříži, v tamním městském akváriu nedaleko Eiffelovky. Speciální skleněná vitrína, do které se vešla tak akorát manželská postel, tu vznikala od června do prosince loňského roku a nyní se už předělává na speciální pozorovací stanici, kterou budou ke zkoumání žraloků využívat zaměstnanci akvária.

Airbnb-Shark-Aquarium-Paris

Ještě předtím ji ale využili tihle tři lidé – vášnivá milovnice žraloků, Američanka Kimly Do, nejmenovaná Číňanka, která prý kdysi byla čínskou miss, a dvojice ze Skotska, která se v pondělí mezi žraloky dokonce zasnoubila.

Airbnb-Shark-Aquarium-Paris-Meal

Kromě samotného spaní mezi obávanými predátory byla součástí programu i večeře při svíčkách a možnost potápění se v doprovodu odborníků z akvária a samozřejmě i přednáška o životě žraloků.

Omezení bylo jen několik, vedle toho, že se nikdo nesměl jít potápět bez doprovodu, bylo zakázané hlavně pořizování nočních fotografií a selfie – světlo totiž žraloky dráždí.

Čtěte také