Aktuální vydání magazínu Forbes

Osobnosti, které inspirují. Pomozte najít EY Podnikatele roku

Pošli to dál

Petr Chmela z Tescomy, největší světový výrobce desek Zdeněk Pelc z GZ Media nebo vládce říše Koh-i-noor Vlastislav Bříza. To je jen zlomek z vítězů prestižní soutěže EY Podnikatel roku, která každoročně vrcholí v Česku galavečerem na pražském Žofíně a posléze na světovém finále v Monte Carlu.

Tento týden poradenská EY odstartovala osmnáctý ročník, a začala tak hledat další zajímavé a úspěšné byznysmeny, z nichž na počátku příštího roku vybere tuzemského vítěze.

Čtěte také: Muž, co dostal Tescomu do celého světa. Petr Chmela je EY Podnikatelem roku

Jinak řečeno volá: Přihlaste se! A pokud máte pocit, že je váš byznys ještě stále malý (nebo o něm teprve uvažujete), můžete nominovat své vzory. Společnost EY je potom osloví a účast v soutěži osobně nabídne.

„Hledáme inspirativní příběhy českých podnikatelů. Mnoho začínajících i zavedených podnikatelů se často ptá, jak uspět. Nápadem, znalostí trhu a zákazníků nebo dravostí? Jedním z důležitých aspektů úspěchu je motivace. Dokáže nastartovat rozjezd podnikání i dát nový impulz těm, kteří se po letech dostávají do stereotypu,“ vysvětluje Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

Soutěží se v hlavní kategorii – EY Podnikatel roku České republiky a potom v kategoriích: EY Technologický podnikatel roku, EY Začínající podnikatel roku a EY Společensky prospěšný podnikatel roku.

Česká televize navíc vyhlásí dalšího vítěze Ceny České televize – Podnikatelský přínos kultuře a umění a iDnes vyhlásí cenu o nejlepší podnikatelský příběh.

Nominace a přihlášky je možné podávat do 21. října, do hlavní kategorie se může přihlásit byznysmen či byznysmenka, kteří si ve firmě uchovávají rozhodující majetkový vliv.

„Také se vám stalo, že vaše touhy a sny se ztělesnily v úplně jiné formě, než jste očekávali? Třeba můj sen žít muzikou mě dovedl k podnikání. To potvrzuje slova klasika, že cesta je cíl. Milníky na ní mohou být nečekaně překvapivé, dobrodružné a kreativní. Mám takový život rád. I když poctivě musím přiznat – ani v nejmenším jsem netušil, že má angažovanost v soutěži EY Podnikatel roku mě dovede až do Monte Carla. Upřímně si této pocty vážím,“ uvedl Petr Chmela, spolumajitel společnosti Tescoma a držitel titulu EY Podnikatel roku 2016 České republiky, jenž zasedne v čele odborné poroty letošního ročníku soutěže.

V současné době se EY Podnikatel roku jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje již ve více než padesátce zemí na šesti kontinentech. V loňském ročníku soutěže EY Podnikatel roku dorazilo jen v České republice přes 450 nominací. Celkově bylo v tuzemsku přihlášených 75 podnikatelů z 66 firem.

Mezi přihlášenými bylo 10 žen podnikatelek. Součet obratů podniků a společností loňských soutěžících činil 46,1 miliardy korun. Nejvíce „želízek v ohni“ na celostátní titul mělo hlavní město Praha, Jihomoravský kraj, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

V celosvětovém klání v monackém Monte Carlu získal letos titul EY Světový podnikatel roku Kanaďan Murad Al-Katib z AGT Food and Ingredients, jehož společnost patří mezi největší řetězce zásobující celý svět čočkou, cizrnou a hrachem.


 

Čtěte také