Aktuální vydání magazínu Forbes

Osobnosti, které jsou inspirací i vzorem. Nominujte EY podnikatele roku

Pošli to dál

Porotu soutěže EY Podnikatel roku nezajímají jen finanční výkony, ale hlavně zajímavé podnikatelské příběhy, které jsou inspirací a vzorem pro ostatní. Už posedmnácté hledá držitele titulu, mezi které patří například Radim Jančura, Jiří Hlavatý nebo loni Zdeněk Pelc, tvář z obálky březnového Forbesu. Vítěz bude v červnu příštího roku reprezentovat Českou republiku na světovém finále v Monte Carlu.

Čtěte také: EY Podnikatelem roku je Čech, který přiměl svět znovu poslouchat gramofon

„Jsem ráda, že vnímání podnikatelů se v naší zemi během posledních let významně změnilo. Ke zkušeným matadorům, jejichž podniky táhnou českou ekonomiku, se přidává mladá generace podnikatelů, startupistů nebo technologicky zaměřených podnikatelů, pro které je podnikání stylem života a kteří jsou hrdí na to, že nejsou zaměstnanci, ale vlastníci svých firem,“ uvedla Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

Takže pokud máte ve svém okolí odvážné podnikatele, o nichž by se svět měl dozvědět, nominujte je do soutěže EY Podnikatel roku 2016. A pokud jste jím vy osobně, rovnou se přihlaste. Soutěží se v několika kategoriích. Nominační formulář a přihlášku do soutěže naleznete na webových stránkách www.podnikatelroku.cz. Uzávěrka přihlášek i nominací je 21. října 2016.

V desetičlenné porotě pak kromě podnikatelů, jako jsou Eduard Kučera (Avast) nebo Zbyněk Frolík (Linet) zasedne i šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek.

Čtěte také: Australan s polskými kořeny je světovým podnikatelem roku. Jeho figurky Shopkins proslavilo YouTube

EY Podnikatel roku se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje ve více než padesátce zemí na šesti kontinentech. V loňském ročníku soutěže EY Podnikatel roku dorazilo jen v České republice přes 350 nominací. Celkově bylo v tuzemsku přihlášených 77 podnikatelů z 61 firem. Žen podnikatelek mezi nimi byla přibližně desetina.

Letošním vítězem se v České republice stal Zdeněk Pelc, jehož firma GZ Media je světovou jedničkou ve výrobě gramofonových desek. „Kdo se nezúčastní, nemůže vyhrát. Účast v soutěži byla ohromně zajímavá nejen svou podstatou, ale i tím kolik zajímavých lidí člověk potká. Světové finále bylo pak tzv. třešničkou na dortu,“ říká Pelc.

V celosvětovém klání v monackém Monte Carlu získal letos titul EY Světový podnikatel roku Australan Manny Stul, předseda představenstva a spoluředitel melbournské hračkářské společnosti Moose Enterprise

Čtěte také