Aktuální vydání magazínu Forbes

Osobnosti, kterým nechybí vize ani odvaha. Pomozte najít EY Podnikatele roku

Pošli to dál

Stejně jako Forbes, tak i porotu soutěže EY Podnikatel roku zajímají nejen hospodářské výsledky, ale hlavně výjimečné příběhy úspěšných podnikatelů, kteří pracují slušně a poctivě. Už pošestnácté hledá držitele titulu, který se zařadí mezi osobnosti, jako jsou Vlastislav Bříza, Jiří Hlavatý nebo Radim Jančura, a v červnu příštího roku bude Českou republiku reprezentovat na světovém finále v Monte Carlu.

A s objevováním výjimečných osobností potřebuje EY pomoci. Hledá podnikatele, kteří se ani přes počáteční nezdary nevzdali a vybudovali stabilní a fungující firmy.

„Vážíme si slušných podnikatelů, za jejichž úspěchem stojí poctivá práce. Jsou tahouny české ekonomiky, dávají práci desítkám či stovkám lidí, významně pomáhají rozvoji regionů, ve kterých působí, a zároveň zajišťují České republice respekt v zahraničí. Věřím, že jich je mnoho, jen o nich často ještě nevíme. Chtěla bych proto vyzvat veřejnost, aby nám pomohla je objevit. Nominujte podnikatele ze svého města či kraje, kterého si vážíte, ať se o něm mohou dozvědět i ostatní a inspirovat se jeho podnikatelským příběhem,“ vyzývá Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a ve střední a jihovýchodní Evropě.

Takže pokud máte ve svém okolí odvážné podnikatele, o nichž by se svět měl dozvědět, nominujte je do soutěže EY Podnikatel roku 2015. A pokud jste jím Vy osobně, rovnou se přihlaste. Soutěží se v několika kategoriích. Nominační formulář a přihlášku do soutěže naleznete na webových stránkách www.podnikatelroku.cz. Uzávěrka přihlášek i nominací je 31. října 2015.

EY Podnikatel roku se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje již ve více než padesátce zemí na šesti kontinentech. V loňském jubilejním patnáctém ročníku soutěže EY Podnikatel roku dorazilo jen v České republice přes 350 nominací. Celkově bylo v tuzemsku evidováno 84 přihlášených podnikatelů a 73 firem. Žen podnikatelek mezi nimi byla přibližně desetina. Loňským vítězem se v České republice stal majitel holdingu KOH-I-NOOR Vlastislav Bříza. V celosvětovém klání v monackém Monte Carlu získal letos titul EY Světový podnikatel roku Francouz Mohed Altrad, majitel lešenářské společnosti Altrad Group.

EoY_Foto2_Vlastislav Briza

Vlastislav Bříza, držitel titulu EY Podnikatel roku 2014 České republiky, se syny na celosvětovém finále soutěže v Monte Carlu.

„Titul EY Podnikatel roku vnímám nejen jako ocenění své celoživotní práce, ale i práce našich zaměstnanců, managementu a mých synů. Šlo mi o holding a jméno KOH-I-NOOR, které je ve světě známější než v Česku. A to jsem chtěl změnit. Samotnou účast na světovém finále potom považuji za vrchol kariéry. Reprezentovat svou zemi na tak prestižní soutěži byla pro mě velká pocta,“ říká EY Podnikatel roku 2014 Vlastislav Bříza ze společnosti KOH-I-NOOR holding, který zasedne v čele odborné poroty letošního ročníku soutěže.

Spolu s ním budou v porotě rozhodovat další držitelé titulu EY Podnikatel roku, jejichž příběhy znáte ze stránek Forbesu – například Jiří Hlavatý (JUTA), Eduard Kučera (AVAST Software), Zbyněk Frolík (Linet) nebo Jannis Samaras (Kofola).

Čtěte také