Aktuální vydání magazínu Forbes

nwsltr1702sajt
hermitage uvod done

Privátní sjezdovka, kde nikdy nečekáte ve frontě. Za 1,6 milionu korun ročně

Pošli to dál

Tahle „permice“ na lyžování opravdu není pro každého. Roční členství v lyžařském resortu Hermitage Club v americkém státě Vermont stojí 65 tisíc dolarů, tedy 1,6 milionu korun. Lidí, kteří mají takové peníze, chtějí si krásně zalyžovat na prázdné sjezdovce, nečekat na vlek a večer si užít luxusní après-ski, se najde docela dost. Konkrétně 480, což je poslední zveřejněné číslo o počtu členů tohoto privátního střediska.

Hermitage Club leží v malebném jižním cípu státu Vermont v Deerfield Valley na ploše o rozloze 560 hektarů. V roce 2012 ho založil Jim Barnes a jeho kapacitu zastropoval na maximálně 1500 členů. Vyprodáno má prý být už příští rok, takže pokud patříte mezi fanoušky privátního lyžování, měli byste si pospíšit.

Barnesova strategie je jasná: mít méně lyžařů, kteří za prémiový zážitek zaplatí prémiovou cenu. To jde zcela proti uvažování běžného lyžařského střediska, které chce přilákat co nejvíce lidí a často o ně bojují co nejnižší cenou. „Když jdete lyžovat s rodinou, chcete strávit čas na sjezdovce, ne čekáním ve frontě. A o tom to tady je. Jedna maminka mi řekla: Díky vám není lyžování stresová záležitost,“ citoval Barnese magazín Fast Company. Privátní sjezdovka není úplně nový model (funguje například v Yellowstone Clubu ve Skalistých horách), na východním pobřeží USA je ale ojedinělý.

Když už zaplatíte oněch 65 tisíc dolarů ročně – a k tomu je třeba připočíst dalších pět tisíc dolarů za poplatky, které jsou s členstvím spojené – samozřejmě nedostanete jen „permici“ na sjezdovku. V ceně je i luxusní ubytování v horském chaletu, fine dining, prvotřídní wellness, soukromé kino, bowlingové dráhy a v létě i osmnáctijamkové golfové hřiště. Novinářka Hannah Elliott z Bloombergu, která si pobyt v Hermitagi vyzkoušela, píše, že mezi nabízené oblíbené kratochvíle patří i lov krocanů či jízda na saních tažených koňmi.

koně done

Mimochodem, roční členství v Hermitage Clubu stojí o 35 tisíc dolarů víc, než si za rok vydělá průměrný obyvatel Vermontu. Pokud si ale chcete zalyžovat v Evropě, tohle jsou ty nejlepší sjezdovky. A pokud se vám nechce z Česka, vyzkoušejte tyhle.

Z New Yorku to sem mají bohatí členové zhruba tři hodiny autem, ale málokdo jezdí po silnici. Do Hermitage se létá na Deerfield Valley Airport, které Barnes koupil a zrenovoval v roce 2013. „Máme velkou výhodu, že jsme kousek od velkých měst, jako je New York, Filadelfie či Boston. Můžete sem jet bez problémů na víkend a cesta vám nezabere moc času,“ dodává Barnes. Podle jeho slov už si členství zaplatily „stovky“ lidí a další rychle přibývají i díky velkorysé marketingové kampani a také možnosti pozvat si do Hermitage hosta, na což má právo každý člen klubu.


O lyžování čtěte taky:

5 míst, kde zažijete ten nejlepší heliskiing

 

Čtěte také