Aktuální vydání magazínu Forbes

Prozraďte svůj „byznys hack“ a vyhrajte notebook a příběh na Forbes.cz

Pošli to dál

Kdekdo dnes už používá buzzwordy typu IT ekosystémy, cloudová řešení – ale to samotné k úspěchu nestačí. Fungující moderní firma umí přirozeně propojit technologie a vlastní lidi a vyladit jejich souhru k posílení byznysu. Mnohým se to už povedlo, třeba české firmě TON, vyrábějící židle:

Technologie mají obrovský potenciál, řada malých a středních firem v Česku ho ale pořád nedokáže využít a každý den tak ztrácí zákazníky i zisky. Technologií se bojí, nebo je sice zavedly, ale už tak nějak zapomněly naučit svoje lidi, aby změnili styl práce a začali je využívat nebo nevědí, jak konkrétně by je mohli ve svém oboru využít.

Pojďme si vyměnit reálné zkušenosti a úspěchy a postrčit tak český byznys. Podělte se o svůj příběh o tom, jak technologie ve vaší firmě pomáhají a inspirujte tak další – hodí se příběhy s inspirací a zkušenostmi i třeba postřehy, jak by mohly pomáhat ještě víc.

Jaké technologické triky a hacky vám pomáhají inovovat a posouvat vaši firmu dopředu? Jak se vypořádávate s nutností měnit myšlení zaměstnanců?

Napište nám, pomůžete ostatním a zároveň můžete vyhrát a posílit své vlastní technologické vybavení – ve hře jsou dva notebooky Lenovo Yoga 920-13IKB v hodnotě téměř 45 000 Kč. Šanci vyhrát má zkušenost, která bude konkrétní a pozitivní a která se bude týkat některé technologie společnosti Microsoft. A navíc: oba vítězné příběhy, které vybere soutěžní komise, pak vyjdou na webu Forbes.cz.

Jak se můžete do soutěže zapojit? Ve spolupráci s Forbes Česko budeme na Facebooku v dalších týdnech zveřejňovat videopříběhy úspěšných firem, kterým technologie pomáhají. Napište komentář pod videem nebo status s hashtagem #byznyshacky s popisem vaší zkušenosti (v takovém případě vás pak můžeme kontaktovat prostřednictvím Facebooku). Přesné podmínky soutěže.

Podívejte se na další příběhy malých a středních firem, kterým se moderní digitální byznys daří. I oni mají své triky, rady a hacky. Podívejte se, jak si s technologiemi poradily a jak díky nim změnily svůj byznys. I tohle určitě může být inspirace.

Liftago – Ondřej Krátký a jeho byznys hack: obklopit se lidmi, kteří táhnou byznys dál

Švec Radek Zachariáš a jeho byznys hack: i při ruční výrobě můžete díky technologiím získat svobodu řídit byznys odkudkoli

UPP – Vít Komrzý a jeho byznys hack: vytvořit prostředí, aby lidé technologie pochopili, akceptovali a rozvíjeli

mmcité1 – David Karásek a jeho byznys hack: dělat byznys s vášní, a přitom bezpečně

GZ Media – Zdeněk Pelc a jeho byznys hack: nebuďte obětí situace na trhu, využijte technologie k modernizaci

Čtěte také