Forbes link
Forbes special link
32
33

Qanto

Vodičkovi

Členů

4

Tržby

6,2
mld. Kč

Ebitda

49
mil. Kč

Velkoobchodní a maloobchodní potravinářskou skupinu Qanto založil Stanislav Vodička. První obchod otevřel v roce 1993, dnes jich je 25 a postupně se k němu přidali do podnikání jeho synové Martin a Stanislav. Každý z nich dnes řídí jednu divizi - tedy velkoobchodní a maloobchodní. „Jeden zapálený syn vydá za deset zaměstnanců. Kdybych tušil, že jednou budu mít takovou firmu, pořídil bych si těch synů víc,“ uvedl letos s nadsázkou otec zakladatel, který uvažuje o postupném stažení z byznysu a přenechání operativy mladým. Zároveň dodal, že v rodinné firmě je důležité oddělit soukromý život a podnikání pro „udržení pohody mezi oběma světy“.

Společnost loni čelila podezření z krácení daní, které vedlo k zabavení části zboží z jejích skladů a ukončení obchodní činnosti jejích firem - Qanto CZ a Vonet ČR. Ostatní dcery ze skupiny však převzaly jejich činnost, skupina pokračuje pod značkou Qanto & Astur a znovu se snaží nabrat dech. Vyšetřování běží, firma podala žalobu na stát.

 

Inspirujte se u Vodafonu

Vodafone nabízí firmám komplexní telekomunikační řešení OneNet, které spojuje klasické pevné linky, mobilní telefony a internetové připojení, a jehož součástí je i mnoho nadstavbových produktů z oblasti ICT. Hlavní výhodou je příprava řešení na míru dané společnosti, možnost využívat všech moderních služeb na základě podpisu jediné smlouvy a v neposlední řadě také péče osobního konzultanta, kterou zákazníci velmi oceňují. Zjistěte si více.
34