Aktuální vydání magazínu Forbes

Sheldon, nebo Barney? Žebříček nejlépe placených seriálových herců vede Ashton Kutcher

Pošli to dál

Může to vypadat, že seriály jako Hra o trůny nebo True Detective jsou v současnosti ty nejsledovanější a tudíž jejich herci musejí vydělávat nejvíce. Čísla ale ukazují, že diváci mají nejraději sitcomy. A právě ty vynesly herce Ashtona Kutchera do čela žebříčku nejlépe vydělávajících televizních seriálových herců na první místo. A to už potřetí za sebou.

Šestatřicetiletá hvězda si vydělala za posledních 12 měsíců 26 milionů dolarů. Jeho účast sice seriál Dva a půl chlapa po odchodu Charlieho Sheena nezachránila, ale i tak se na každou epizodu dívalo kolem 11 milionů diváků.

Ostatně právě z tohoto seriálu jsou v první patnáctce hned tři. Vedle Sheena je v něm i jeho seriálový bratr Jon Cryer a to hned na druhém místě.

Poprvé v žebříčku se umístil internetový seriál House of Cards společnosti Netflix. Díky němu se do první desítky dostal hlavní hrdina Kevin Spacey.

Nejvíce vydělávající seriáloví herci

Ashton Kutcher Jon Cryer Mark Harmon Neil Patrick Harris Patrick Dempsey Kevin Spacey Tim Allen Simon Baker Jim Parsons Jason Segel Johnny Galecki Jon Hamm Charlie Sheen Josh Radnor Bryan Cranston
<
>
9. Jim Parsons (41 let)
12 milionů dolarů

Sheldon Cooper, nejvýraznější postava seriálu The Big Bang Theory, si vydělává více než 350.000 dolarů za epizodu. Parsons také daboval hlavní postavy, mimozemšťana Oh a dívku Tip, v animovaném filmu Konečně doma (Home), jehož premiéra má být v březnu 2015. A protože začal jednat o prodloužení smlouvy na TBBT o další tři roky a říká se, že se sazba zvýší na milion dolarů za epizodu, Parsons půjde v žebříčku jen nahoru. Bazinga!

 

Čtěte také