Aktuální vydání magazínu Forbes

Socialbakers, Unilever nebo Amazon? Které firmy mají v Česku ty nejlepší kanceláře?

Pošli to dál

Flexibilita a možnost práce odkudkoli jsou sice v dnešní době stále důležitější a taky žádanější, ale jsou prostě věci, které se jinde než v kanceláři dělat nedají. A když už být v kanceláři, tak proč ne v těch, které mají šmrnc, jsou funkční a lidé se v nich cítí  – a hlavně se jim v nich pracuje – dobře?

Přesně takové kanceláře hledá v soutěži Zasedačka roku i společnost CBRE. Letos potřetí a ve spolupráci s Forbesem. 33 nejlepších kanceláří, ze kterých se bude vybírat, si můžete prohlédnout ve fotogalerii:

Allen & Overy LLP Amazon Logistic Prague Apiary Czech Republic BDO Tax Blue Dynamic Bontonfilm CertiCon Česká podnikatelská pojišťovna D .A. S. Rechtsschutz AG, pobočka pro ČR e-gaming Etnetera Group eVisions Advertising Home Credit Channel Crossings IBCSD LAB J & T Banka JetBrains LAMA Energy LIKO-S M + M zfp madeo ventures Metlife Europe Limited MSD IT Global Innovation Centre Němec luxusní povrchy Ogilvy & Mather Paper Hub (Paralelní Polis) Parfums.cz PRK Partners Prolicht Czech Skrz.cz Socialbakers Taros Nova Unilever ČR
<
>
D .A. S. Rechtsschutz AG, pobočka pro ČR

Ráno přijdete do práce a – nesednete si. V předsíni si do skříňky odložíte kabát, přezujete si boty a pak se zamyslíte, co všechno chcete ten den udělat. Podle toho zamíříte tam, kde vám to nejvíc vyhovuje: do společné kanceláře, oddělené kóje, izolované místnosti nebo do kavárny. I tak by mohly vypadat české kanceláře za pár let. „Vlastní stůl a židli většina zaměstnanců nepotřebuje,“ řekl Forbesu zhruba před Bert Hesselink, výkonný ředitel české pobočky společnosti CBRE, „většina věcí, které vám leží na stole, je nakonec stejně zbytečných,“ dodává a směr, kterým se české kanceláře vydávají, mu dává za pravdu.

Ještě před pár lety to vypadalo, že kanceláře budou na vymření. Čím dál víc firem nechávalo zaměstnance pracovat z domova. Jenže pak se ukázalo, že home office ve velkém není šťastné řešení. „Do práce prostě musíte chodit. Musíte se potkat s kolegy, domlouvat s nadřízenými, bez toho to nefunguje. Třeba Yahoo úplně zrušilo práci z domova. Navíc se zjistilo, že zaměstnance čistý home office nijak nemotivuje,“ říká k tomu Hesselink.

Pokud se nechcete vybranými kancelářemi jen inspirovat, můžete se zapojit do hlasování veřejnosti a vybrat si tu svoji „nej“ – tady.

Čtěte také