Aktuální vydání magazínu Forbes

TOP 10 nejlépe placených hokejistů, které uvidíte na mistrovství světa

Pošli to dál

Slovinský útočník Anže Kopitar, slovenský střelec Marián Gáborík, finský gólman Pekka Rinne – ti všichni si ve svých klubech v NHL vydělávají více, než nejlépe placený český hráč, který se představí na mistrovství světa. To startuje už dnes a představí se na něm několik hokejových milionářů. Ti nejbohatší z nich patří zároveň k nejlépe placeným hráčům světa. (Na druhou žádný hokejista se nevejde do první stovky nejlépe vydělávajících sportovců světa.)

V TOP 10 nejlépe placených hokejistů hrajících na mistrovství světa není žádný Čech. Kapitán Jakub Voráček, kterého si ve Philadelphii cení na 4,5 milionu dolarů ročně, je až na konci druhé desítky. Více peněz bere třeba i finský „brousek“ Tuommo Ruutu (v New Jersey má 5 milionů dolarů). Pro srovnání: Jaromír Jágr měl v letošní sezoně plat 3,5 milionu dolarů.

Deset nejlépe placených hokejistů, kteří si v Praze a v Ostravě zahrají:

1. Sidney Crosby, Kanada  - 12 milionů dolarů. Dvojnásobný olympijský šampion a nejlepší hokejista současnosti překvapivě není nejlépe placeným hokejistou světa. Obránce Shea Weber bere v Nashvillu 14 milionů dolarů. 2. Claude Giroux, Kanada - 10 milionů dolarů. Útočník Philadelphie a spoluhráč Jakuba Voráčka bude spolu s Crosbym největší ofenzivní zbraní Kanady. 3. Ilja Kovalčuk, Rusko - 10,3 milionů dolarů. Ruský forvard předloni zmizel z NHL a podepsal v Petrohradu královskou smlouvu. Podle odhadů si vydělává přes 10 milionů dolarů za sezonu, přičemž daňové zatížení je na sportovce v Rusku mnohem mírnější než ve Spojených státech. 4. Jevjenij Malkin, Rusko - 9,5 milionů dolarů. Letos se v NHL poměrně trápil a v pěti zápasech play-off dokonce neudělal ani bod! To je na útočníka s platem 9,5 milionu dolarů hodně špatná vizitka. Do Česka si teď přijel spravit chuť, což se mu na světových šampionátech obvykle daří – z posledních dvou, kterých se účastnil, má zlato. 5. Alexander Radulov, Rusko - 7,5 milionů dolarů. Další ruský hokejista, který pohrdnul NHL a radši hraje v domácí Kontinentální lize. Aktuálně působí v CSKA Moskva a podle listu Sovětskij sport bere 7,5 milionu dolarů ročně. 6. Anže Kopitar, Slovinsko - 7,5 milionů dolarů. Nejslavnější slovinský sportovec patří k tahounům Los Angeles Kings. Obhájci Stanley Cupu se letos ovšem nedostali do play-off, a tak Kopitar mohl přijet reprezentovat na mistrovství světa. 7. Pekka Rinne, Finsko - 7 milionů dolarů. Vytáhlý brankář působí v Nashvillu a pravidelně patří mezi nejlépe hodnocené brankáře NHL. Tomu odpovídá i smlouva, kterou v týmu Predators má. 8. Sergej Bobrovskij, Rusko - 6,25 milionů dolarů. Ruský gólman chytá za podprůměrný Columbus, kde patří k jasným lídrům. Před dvěma roky ho dokonce vyhlásili jako nejlepšího brankáře NHL. Týmové úspěchy ale sbírá s ruským týmem – loni pomohl na mistrovství světa v Minsku ke zlatu. 9. Matt Duchene, Kanada - 6 milionů dolarů. Jedna z mladých hvězd v kanadském týmu si už v Coloradu vypracovala silnou pozici. Duchene je klasický střelec, což tvůrci kanadské reprezentace dobře vědí. Proto ho vzali i minulý rok na olympiádu do Soči. 10. Marián Gáborík, Slovensko - 6 milionů dolarů. Největší hvězda slovenského týmu mohla do Ostravy přijet díky tomu, že Los Angeles překvapivě nehraje o Stanley Cup. Mimochodem, stejný plat jako Gáborík (6 milionů dolarů) berou i kanadští reprezentanti Taylor Hall, Jordan Eberle a Mike Smith.
<
>
4. Jevjenij Malkin, Rusko - 9,5 milionů dolarů. Letos se v NHL poměrně trápil a v pěti zápasech play-off dokonce neudělal ani bod! To je na útočníka s platem 9,5 milionu dolarů hodně špatná vizitka. Do Česka si teď přijel spravit chuť, což se mu na světových šampionátech obvykle daří – z posledních dvou, kterých se účastnil, má zlato.

Čtěte taky:

Starosti hoteliéra Siveka: Jakou má Jágr rád matraci a řízek?

Čtěte také