Aktuální vydání magazínu Forbes

TOP 10 nejlépe placených hokejistů, které uvidíte na mistrovství světa

Pošli to dál

Slovinský útočník Anže Kopitar, slovenský střelec Marián Gáborík, finský gólman Pekka Rinne – ti všichni si ve svých klubech v NHL vydělávají více, než nejlépe placený český hráč, který se představí na mistrovství světa. To startuje už dnes a představí se na něm několik hokejových milionářů. Ti nejbohatší z nich patří zároveň k nejlépe placeným hráčům světa. (Na druhou žádný hokejista se nevejde do první stovky nejlépe vydělávajících sportovců světa.)

V TOP 10 nejlépe placených hokejistů hrajících na mistrovství světa není žádný Čech. Kapitán Jakub Voráček, kterého si ve Philadelphii cení na 4,5 milionu dolarů ročně, je až na konci druhé desítky. Více peněz bere třeba i finský „brousek“ Tuommo Ruutu (v New Jersey má 5 milionů dolarů). Pro srovnání: Jaromír Jágr měl v letošní sezoně plat 3,5 milionu dolarů.

Deset nejlépe placených hokejistů, kteří si v Praze a v Ostravě zahrají:

malkin done giroux done kovalčuk 2 done malkin 2 done radulov done kopitar done pekka rinne done bobrovskij done duchene done gaborik done
<
>
4. Jevjenij Malkin, Rusko - 9,5 milionů dolarů. Letos se v NHL poměrně trápil a v pěti zápasech play-off dokonce neudělal ani bod! To je na útočníka s platem 9,5 milionu dolarů hodně špatná vizitka. Do Česka si teď přijel spravit chuť, což se mu na světových šampionátech obvykle daří – z posledních dvou, kterých se účastnil, má zlato.

Čtěte taky:

Starosti hoteliéra Siveka: Jakou má Jágr rád matraci a řízek?

Čtěte také