Aktuální vydání magazínu Forbes

Artesian, nejlepší bar světa

10 nejlepších barů celého světa

Pošli to dál

Už po šesté vyhlásil magazín Drinks International v Londýně padesátku nejlepších barů světa. Podle  hodnotícího týmu, který tvoří 334 předních světových barmanů a expertů z branže, jsou letos bezesporu nejlepšími místy pro drink dvě metropole – Londýn a New York.  Tohle je žebříček deseti nejlepších barů světa.

1. The Artesian, Londýn

Mezi nejlepšími se tento hotelový bar drží už tři roky. Zábavný a svérázný design i nabídka dělá z baru známé místo, majitelé chtějí navíc do léta roku 2015 představit bar v nové úchvatné surrealistické podobě.

Artesian

The Artesian, Londýn. Foto: World’s 50 Best Bars

2. Dead Rabbit, New York

Bar, který své jméno získal po irsko-americkém gangu z poloviny 19. století, nepřekvapuje na první pohled při vstupu do spodního patra ničím neobvyklým – pípa na pivo, spousta whisky a obědové menu. V horním patře už ale najdete salon s vlastní kreativní nabídkou, s do detailu upravené výzdoby a prvotřídní obsluhou.

Dead Rabbit

Dead Rabbit. Foto: World’s 50 Best Bars

3. Nightjar, Londýn

Tento Art Deco bar je celý upravený ve stylu ilegálních barů za prohibice. Hraje tu swing, rozlévají se „zakázané“ drinky a je tu kouzlo dvacátých let. Zdejší živá hudba je jednou z nejlepších v Londýně, podobně jako nápoje, které jsou tak skvělé díky koktejlové královně Marianě Beke.

Nightjar Nightjar. Foto: World’s 50 Best Bars

4. Attaboy, New York

Někdejší bar Milk & Honey se díky svým majitelům Samu Rossovi a Michaelu McIlroyovi výrazně změnil. Měli jasnou představu a bar upravili, nyní je Attaboy prostorný a přívětivý. Romanticky osvětlený podnik nabízí unikátní koktejly.

Attaboy

Attaboy. Foto: World’s 50 Best Bars

5. Employees Only, New York

V baru založeném koktejlovým mistrem Dushanem Zaricem s hladkými a ladnými křivkami najdete řadu doplňků ve stylu inspirovaném Art Deco. Ve městě, které nikdy nespí, burácí tenhle bar každou noc celý týden.

Employees Only

Employees Only. Foto: World’s 50 Best Bars

6. Canon, Seattle

Je to jako muzeum, v baru Canoon se chlubí svou kolekcí 3300 lahví alkoholu. „Je to poklona počátkům britských hospod,“ říká majitel Jamie Boudreau.

Canon

Canon. Foto: World’s 50 Best Bars

7. The Baxter Inn, Sydney

Největším lákadlem je neuvěřitelný výběr whisky (a whiskey). Je to jako knihovna whisk(e)y. Když se zeptáte, kolik druhů mají v nabídce, barman Lewis Jaffrey vám odpoví, že „právě sedí na 630.“

The Baxter Inn

The Baxter Inn. Foto: World’s 50 Best Bars

8. American Bar at The Savoy, Londýn

Se 125letou historií je to nejstarší a kultovní „americký“ koktejlový podnik v Londýně. Jedním z jeho prvních barmanů byl Ada Coleman, tvůrce nápoje Hanky Panky. Začínal tu také Peter Dorelli. Na celém světě nenajdete mnoho barů s takovou minulostí.

American Bar

American Bar. Foto: World’s 50 Best Bars

9. High Five, Tokyo

Majitel Hidetsugu Ueno je nepochybně nejuznávanějším japonským barmanem. Nemá žádné menu, koktejl vám namíchá na míru podle vašich chutí.

High Five

High Five. Foto: 50 Best Bars

10. 28 Hong Kong Street, Singapur

Špičkový bar, který právě oslavil třetí narozeniny. Od počátku listopadu zde bude pravidelně pracovat David Cordoba, v současné době celosvětový velvyslanec Bacardi. A potkat tu můžete také jednoho z nejlepších českých barmanů Zdeňka Kaštánka.

Drink z baru 28HKS

Drink z baru 28HKS. Foto: 50 Best Bars

Úplný seznam nejlepších 50 barů najdete na stránce World’s 50 Best Bars.

Čtěte také