Aktuální vydání magazínu Forbes

12 knih, které udělaly z Jeffa Bezose lídra a miliardáře

Pošli to dál

Knihy hrály v životě zakladatele Amazonu Jeffa Bezose významnou roli. A to nejen jedním způsobem.

Je zde evidentní důvod – společnost, která Bezose učinila multimiliardářem, původně začínala jako online prodejce knih. On sám ve své kariéře změnil to, jak se knihy vydávají a prodávají, čímž dohnal ke krachu mnoho malých prodejců.

Čtěte také: Nejlepší knihy tohoto roku podle Billa Gatese

Zakladatel a šéf Amazonu je také znám svou neutuchající vášní ke čtení, které hrálo klíčovou roli při utváření jeho manažerských charakteristik. V Bezosově biografii „Globální samoobsluha – Jeff Bezos a věk Amazonu“ autor Brad Stone popisuje, jak knihy formovaly jeho řídící styl a způsob myšlení.

Seznam obsahuje biografie, odbornější byznysové a technologické tituly, stejně jako romány. Knihy četlo i mnoho manažerů Amazonu a podle Stonea existuje pro zaměstnance i seznam Jeffových knih, které by si měli přečíst.

Kolik z nich jste četli vy?

01 02 03 04 05 06 07 08 9 10 11 12
<
>
GOOD TO GREAT: WHY SOME COMPANIES MAKE THE LEAP...AND OTHERS DON´T (Jim Collins) Autor a byznysový konzultant Collins diskutoval závěry této knihy s managementem Amazonu ještě před tím, než byla oficiálně vydaná. Pojednává o tom, jak se firmy musí konfrontovat se syrovými fakty ohledně svého byznysu, najít, v čem jsou nejlepší, a nastavit setrvačník, kterým jedna část byznysu podporuje a zrychluje další.

 

Čtěte také