skip to main content

5 her do karantény. Miloš Endrle vybírá chytrou zábavu na mobil i k petrolejce

2 minuty čtení

Miloš Endrle je klasik českého herního průmyslu. Jeho pražské studio Geewa se proslavilo především svým kulečníkem Pool Live Tour na Facebooku. Dnes je jeho hlavním produktem hra Smashing Four. A Geewu i díky těmto hitům nedávno koupila velká americká společnost AppLovin, specialista na mobilní hry.

Endrle pro Forbes připravil výběr pěti her, kterými si můžete chytře ukrátit čas v dobách karantény.

Slovní fotbal

Tohle je naprostá klasika českého internetu, hra, které je už 14 let, a pro mě velká nostalgie spojená se začátky Geewy. Vy si v ní můžete zábavnou formou poměřit slovní zásobu v přímém souboji s kýmkoliv, kdo je právě online. Tahle hra byla velmi populární u maminek na mateřské a nyní s odstupem času baví spoustu lidí v karanténě, se kterými během hry můžete prohodit i pár povzbudivých slov.

Wordscapes (iOS, Android)

Pokud minulá hra prověřila vaši slovní zásobu v češtině na webu, tak tahle hra prověří vaši znalost anglických slovíček na mobilu. Hra funguje jako logická doplňovačka a bavit se u ní budete stejně dobře jako u Slovního fotbalu – navíc bez časového stresu a pocitu porážky.

Code Combat

Reklama

Tohle je hra, kterou bych si přál, aby hrálo co nejvíce dětí ve školách se svými učiteli. Je to zábavná výuka programování formou hry – takový moderní programovací jazyk Karel. Vy teď máte jedinečnou možnost se s dětmi do světa programovacího dungeonu vydat a naučit je základy jazyka, který budou potřebovat ke svému životu stejně jako angličtinu.

Krycí jména

Počkejte, vy ještě neznáte Krycí jména? A že se nedají hrát online? Tohle je moje nejoblíbenější offline hra, kterou hraju s kamarády na horách u petrolejové lampy. Sice je to trošku krkolomnější, ale: nalijte si víno, pusťte si webovou kameru, spojte se s třemi dalšími kamarády a jednomu z nich pošlete vyfocenou tabulku s klíči a můžete začít. Je to sice dost improvizace, ale kamarádi to jistě ocení a bavit se budete náramně! 

Plague Inc. (iOS, Android)

Mobilní hra, která se v lednu v Číně dostala do čela žebříčků osm let od svého vydání, aby byla vzápětí zakázána. Proč? Hra totiž simuluje šíření viru po světě a velmi připomíná současnou situaci s koronavirem. Autoři ji sice původně zamýšleli jako upozornění na riziko pandemie, nicméně čínským komunistickým režimem byla vyhodnocena jinak, a tak musela být nakonec stažena. Važme si toho, že žijeme ve svobodné zemi, kde rozhodujeme sami za sebe, neberme se tak vážně a hlavně se ve zdraví bavme u našich oblíbených her!

Reklama
Reklama
Reklama