Aktuální vydání magazínu Forbes

5 inovací, které by mohly změnit komfort letecké dopravy

Pošli to dál

Výrobci letadel stále bojují o to, kdo vytvoří větší nebo ještě hospodárnější typ, vedle toho však intenzivně řeší i inovace, co se přímo dotýkají cestujících. Inženýři tak řeší širší sedačky, rychlejší servis nebo taky jak udělat čerstvé palačinky.

Qatar Airways představily byznys oddíl, který můžete ze čtyřmístné „kanceláře“ přeměnit na dvoumístnou postel. Emirates už nabízejí ve svých letounech A380 sprchy a teď své bary předělávají do podoby salonů. Airbus samotný provádí redesign takzvaného velkého schodiště, aby vytvořil více prostoru pro pasažéry.

Toto je 5 konceptů podle Bloombergu, z nichž některé by mohly přinést praktický užitek cestujícím a jiné se nejspíš vůbec nedočkají realizace.

falcon okno space gourmet altran
<
>
ROBOTICKÝ ČÍŠNÍK - Taky už vás nebaví, když prošvihnete průjezd nápojového vozíku? Pařížská společnost Altran vymyslela stevarda na kolečkách, který objednávky nápojů a jídel přijímá v předstihu a následně je dopraví do vaší řady. Samořídicí vozík rovněž na konci letu posbírá odpadky, čímž lidské posádce ušetří čas na podstatnější věci, třeba bezpečnost. Bohužel robot nemá paže, takže doprava horké kávy pasažérovi u okýnka nejspíš připadne tomu v uličce.

 

Čtěte také