skip to main content
Forbes NEXT

Sedm jmen, která zazáří na NEXT Big Thing. Už ve středu na největší akci Forbesu

2 minuty čtení

Ve středu se na celý den centrum Cubex na Pankráci přenese do budoucnosti. Budeme tu hledat NEXT Big Thing, jak zní název naší konference, která je na počet účastníků největší, jakou ve Forbesu pořádáme. Tady je výběr z celkem 20 řečníků, kteří na Forbes NEXT Big Thing zítra vystoupí. Kompletní program a vstupenky najdete zde.

Michal Pěchouček

Avast, ČVUT

Profesor Michal Pěchouček si vydobyl celosvětové uznání v oblasti počítačových věd a využití umělé inteligence. Už před téměř dvěma desetiletími založil Centrum umělé inteligence a od té doby v něm tvoří budoucnost. Jeho cílem je pomocí teorie her zdokonalit kyberbezpečnost a simulovat reálný svět. Avast ho nedávno jmenoval do funkce technického ředitele, Pěchouček ovšem v české akademické sféře, v níž se profiluje jako jedna z nejdůležitějších a nejprogresivnějších osobností, nadále působí.

Jaroslav Beck

spolumajitel, Beat Games

Beat Saber je nejúspěšnější hra pro virtuální realitu na světě. Stojí za ní tři kluci z Prahy – Ján Ilavský, Vladimír Hrinčár a Jaroslav Beck. A právě Beck, který má v Beat Saberu na starosti hudbu a domluvil velká byznysová partnerství se Sony či Facebookem, vystoupí i na NEXT Big Thing. Beat Saber má za sebou neuvěřitelných pár měsíců: byl nominován na cenu BAFTA, objevil se v populární late night show Jimmyho Fallona, oblíbila si ho skupina Imagine Dragons a vyhrál Českou hru roku.

AJ „Dr. Doom“ Shewki

spoluzakladatel, LIV

Seznamte se s nejlepším hráčem druhé a třetí série World Of Warcraft. AJ se narodil ve Švédsku matce iráckého původu. Svůj první startup založil už 18 měsíců poté, co absolvoval obor strojírenství na univerzitě King’s College v Londýně. V roce 2016 založil platformu LIV, a stal se tak nejvyhledávanějším specialistou v otázkách budoucnosti online her a maximalizace zapojení publika. Co tedy LIV dělá? Zjednodušeně řečeno umisťuje lidi do VR her, aby to působilo co nejvěrněji (například ve hře Beat Saber). Mezi její investory patří Palmer Luckey (zakladatel Oculusu), společnost HTC či české Credo Ventures.

Tomáš Mikolov

AI expert, Facebook

Reklama

Tomáš je nejvýraznější Čech ve světě umělé inteligence. Jeho výzkum dělá z jazyků matematiku: nejprve pomohl Googlu razantně vylepšit jeho překladač, nyní pracuje pro Facebook ve skupině AI Research. Ve vědecké komunitě se Mikolov proslavil především svým počinem word2vec. Jde o systém, který převádí slova do vektorů. Ukazuje, jak jsou jednotlivá slova vzájemně propojená, představuje tedy jejich lingvistický kontext, a to ve vektorovém prostoru, jenž má typicky několik stovek dimenzí. Loni dostal cenu Neuron za významný vědecký objev.

Ondřej Vlček

CEO, Avast

V Avastu začínal Ondřej Vlček v roce 1995 jako brigádník, dnes patří mezi spolumajitele kyberbezpečnostní společnosti, jejíž loňský vstup na burzu Vlčka vynesl do našeho miliardářského žebříčku mezi 80 nejbohatších Čechů. V Avastu si prošel mnoho pozic úplně odzdola, byl technickým i provozním ředitelem, od začátku léta je novým CEO globální firmy. Vlček – jeden z nejvýraznějších mužů tuzemské IT komunity, otec tří dětí a fanoušek elektromobilů Tesla – převzal Avast v dobré kondici, ale s mnoha výzvami před sebou.

Michal Šmída

zakladatel, Twisto

Jedním z řečníků na konferenci bude i zakladatel a CEO služby Twisto. Tu využívá 600 tisíc Čechů, kteří s ní jen loni realizovali 1,3 milionu transakcí v celkové hodnotě 952 milionů korun. Šmída ji vymyslel před šesti lety a postupně s ní naučil Čechy hradit složenky a faktury jejich vyfocením nebo rozdělit společné účty mezi přáteli. Twisto teď kromě Česka roste i v Polsku a chystá se na další trhy ve střední a východní Evropě.

Martin Šula

zakladatel, Jetsurf

Uznávaný strojař a motoristický vizionář vymyslel a sestrojil Jetsurf, surfařské prkno s dvoutaktním motorem, na kterém při surfování nepotřebujete vlny. Český vynález se stal světovým hitem, ale svůj největší trumf vytáhl Šula z rukávu až nyní – první jetsurf s elektrickým motorem. Chcete vědět, co bylo na jeho vývoji nejtěžší, proč bylo důležité nezaspat dobu a jak se mu opět povedlo předběhnout konkurenci? Přijďte si Martina Šulu poslechnout na Forbes NEXT Big Thing!

A zlatý hřeb:

Jan Hammer

investiční partner, Index Ventures

Představujeme vám naši star! Dropbox, Slack, Skype, Revolut… ale i čeští Socialbakers a Productboard. To jsou firmy, do kterých zainvestoval Index Ventures, jeden z nejslavnějších venture kapitálových fondů světa. A jedním z devíti partnerů v něm je Čech Jan Hammer. U nás není moc známý, ale měl by být – je to nejúspěšnější investor Evropy za rok 2018 a jeden ze 100 nejlepších investorů světa. Přijďte si krále Midase, který pozlatí vše, co se mu dostane do ruky, už ve středu poslechnout na NEXT Big Thing!

Reklama
Reklama
Reklama