Aktuální vydání magazínu Forbes

Forbes Konference: Česko: Jak jsme na tom?

Datum: 9. října 2018

Místo: Multifunkční hala Gong, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

9. října se premiér Andrej Babiš, špičky českého byznysu a experti na ekonomiku, vzdělávání a společnost sešly v Ostravě, kde Forbes organizuje prestižní konferenci Česko, jak jsme na tom?  – jejich úkolem bylo zhodnotit, jak se Česku vede, a přijít s konkrétními recepty, které budou Česko posouvat minimálně dalších 30 let směrem vpřed.

„Naši lidé jsou úspěšní po celém světě. Zápasíme s digitalizací, ale poprvé v historii máme vládního zmocněnce pro digitalizaci. Snažíme se,“ prohlásil Babiš v proslovu, který nasměřoval diskuzi k tématu automatizace a digitalizace českého pracovního trhu. Premiér se zapojil i do následujícího panelu o krizi českého vzdělávání.

Velkým tématem v Ostravě byla i kvalita života. Sociolog Martin Buchtík se pozastavil nad daty o vyhledávání psychiatrické péče v Česku nebo vysokém počtu exekucí, která se v současnosti dotýká téměř desetiny obyvatel.

Mezi řečníky Česko, jak jsme na tom? vystoupili i podnikatelé Pavel Juříček nebo Luděk Sekyra, ekonomové Daniel Svoboda a Jan Libich, šéf neziskové organizace Elpida Jiří Hrabě nebo viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar.

 

ostrava-webres-136 ostrava-webres-002 ostrava-webres-026 ostrava-webres-099 ostrava-webres-124 ostrava-webres-158 ostrava-webres-154 ostrava-webres-145 ostrava-webres-166
<
>
,,Praha by měla ročně stavět zhruba tisíc nájemních bytů," reagoval na růst cen bydlení v metropoli developer Luděk Sekyra (Sekyra Group).