skip to main content
Jak být lepší

Aplikace, bez kterých se v létě neobejdete

2 minuty čtení

Dovolené, festivaly, výlety. Ať už jste fanoušky jakékoli letní zábavy, tohle jsou aplikace, které by vám neměly letos v létě v telefonu chybět.

Na společné účty

Stáhněte si aplikaci Splitwise, která za vás spočítá útratu, a ulehčí vám tak následné vyrovnávání s přáteli. Její kouzlo spočívá v tom, že umožňuje rozpočítat peníze nejen ve dvojici, ale také ve větší skupině, kde to bývá většinou dost obtížné. V aplikaci vidíte, kolik každému ze skupiny dlužíte, popřípadě kdo dluží vám. Ekvivalentem je česká aplikace Settle Up.

Na pomoc

Ať už jste kdekoli, mějte jistotu, že máte v telefonu českou aplikaci Záchranka. Nejenže díky ní přivoláte pomoc jedním stiskem tlačítka, ale záchranáři vás také díky GPS a přesnému určení polohy lépe najdou. Vhodné pro cestovatele individualisty, ale také pro dobrodruhy, kteří rádi vybočují z označených a vyšlapaných tras. Mimochodem, aplikace by měla fungovat i v Rakousku.

Na opalování

Stala se ze spálené kůže vaše každoroční tradice? Tak si stáhněte aplikaci QSun. Ta vám bude podle aktuální polohy připomínat, kdy je slunce nejsilnější, a kdy byste si tedy na něj měli dát největší pozor. Aplikace vám také dá doporučení, jakou ochranu proti sluníčku zvolit, a to na základě typu vaší pokožky. Na podobném principu funguje i apka Violet.

Když chcete plavat

Je vám horko a nevíte, kde byste se mohli smočit? Stáhněte si aplikaci SwimPlaces (dostupná i pro iOS), která vám ukáže všechna možná koupaliště/bazény/přehrady/pláže ve vašem okolí. Abyste si na výpravu nezapomněli žádnou podstatnou věc, jako je ručník, opalovací krém nebo třeba karty na zabavení se, pomůže vám HanibalChecklist, ve kterém si jednotlivé položky můžete odškrtávat.

Na hydrataci

Vedle aplikace na opalování byste neměli zapomenout ani na pomocníky v hydrataci. Zkusit můžete aplikaci Sledování pitného režimu pro iOS a pro Android Hydro Coach.

Na grilování

Ano, dnes existují aplikace i na grilování. Jen zadejte druh masa, jeho tloušťku a apka vám prozradí, jak dlouho můžete steak na ohni nechat. Pro Android zkuste SteakMate, iOS má zase placenou GrillTime.

Na poznávání přírody

Chystáte se do lesů a máte pocit, že jste vše podstatné z biologie už zapomněli? Stáhněte si třeba aplikaci iNaturalist, která vám poradí, když jste v nouzi s poznáváním listů, květin nebo živočichů. Na podobném principu funguje i PlantNet (dostupné i pro iOS). Pokud byste se v lesích zatoulali, mějte u sebe aplikaci Offline Survival Manual (pro Android), která vám poradí, jak v nouzi postavit improvizovaný přístřešek.

Na pohledy

Jestli běžně zapomínáte společně s pohledy kupovat známky a pak si úlovky zbytečně vozíte domů, udělejte si v telefonu místo pro aplikaci Pohlednice Online od České pošty. Budete přes ni moct poslat svým známým/rodině pohled s vlastní fotkou a textem, který jim přijde klasicky do schránky.

Bez jaké aplikace se v létě neobejdete vy? Dejte nám vědět na jakbytlepsi@forbes.cz nebo se o to podělte v naší facebookové skupině a my ji zařadíme do výběru.