skip to main content
Jak být lepší

Aplikace, díky kterým budete produktivnější

2 minuty čtení

Telefon nemusí vaší produktivitě vždycky jen škodit. Záleží pouze na tom, jak se ho rozhodnete používat. Tohle jsou aplikace, které vám usnadní práci a díky kterým budete mít dříve hotovo.

Pocket

Stává se vám, že během práce zbytečně odbíháte na sociální sítě, kde vás lákají všemožné zajímavé články nebo videa? Místo toho, abyste si je pustili hned, a ztratili tak čas, uložte si je do této aplikace/rozšíření na prohlížeč. Vrátit se k nim budete moci, až přijde vhodná doba – třeba na cestě z práce nebo před spaním. Stahujte tady.

Cosi a další kalendáře

Aplikace Cozi vám zase umožní podrobné plánování dne – od toho, co musíte stihnout v práci, až po to, co je třeba nakoupit na večeři. V aplikaci si dokonce můžete nastavit rodinné sdílení, aby o vašich časových možnostech věděli i vaši blízcí. Podobně funguje třeba i aplikace 24me, která vám navíc program ukáže v přehledném hodinovém kalendáři. Vedle nešlápnete ani s klasickým Google kalendářem, který vám navíc bude posílat upozornění na e-mail.

Evernote

Reklama

Na poznámky je skvělý Evernote. Nejenže si je v něm můžete graficky upravit, ale také uspořádat do přehledných složek. Dají se v něm také vytvářet to-do listy a různé připomínky, aby vám neuniklo nic důležitého. Pokud jste milovníky starých dobrých žlutých papírků, stáhněte si Google Keep a mějte je pořád u sebe.

Pomodoro technika v telefonu

Pokud máte problém s prací vůbec začít nebo se na ni soustředit, měli byste v telefonu mít aplikaci založenou na Pomodoro technice (tedy na střídání intervalů soustředění a pauz), která vám bude říkat, kdy pracovat a kdy naopak odpočívat. Vyzkoušet můžete Forest, který vám bude sázet stromečky, nebo jednoduchý časovač Be Focused. Abyste nekontrolovali e-maily tak často, mějte po ruce aplikaci Inbox Pause, kde si můžete nastavit, kdy vám e-maily budou chodit. No a Flipd vám zase pomůže odpojit se.

Myšlenkové mapy

A jestli nechcete přijít o zajímavé nápady, které máte při cestě do práce, v telefonu by vám neměl chybět MindMeister, ve kterém si můžete vytvářet skvělé myšlenkové mapy.

Reklama
Reklama
Reklama