Aktuální vydání magazínu Forbes

Jak ušetřit bez finančního poradce? Zkuste jednu z těchto 5 aplikací

Pošli to dál

Tak ještě si k nákupu přihodím hovězí svíčkovou z biochovu, minule byla luxusní. A když už jsem v tom a vše mi dovezou beztak za stejnou cenu, přiobjednám i karton mléka a džusů, kdo se s tím má pořád tahat, říkáte si možná při objednávání u online prodejce potravin.

Známe to každý – moderní technologie nám sice zpříjemňují život, na druhou stranu nám dávají větší prostor k neřestem v podobě zbytečného utrácení.

Online firmy totiž stále častěji nabízejí možnost uložení karty po prvním nákupu, díky čemuž vám k tomu příštímu bude stačit už jen pár kliků. Dobrý sluha, ale možná zlý pán. Přesně takové „utilitky“ totiž mohou představovat pomyslný vítr, který v budoucnu může zasít bouři ve vaší peněžence.

Čtěte také: Deset způsobů, jak zabránit penězům, aby vám zničily manželství

Potraviny, móda nebo taxi – to jsou nejčastější položky, přes které nám tímto způsobem utíkají peníze.

Nejde ale jen o online služby. Už od nepaměti se snažíme naše příjmy a útraty evidovat. Někdo si vše zapisuje do notýsku, někdo si ukládá účtenky do krabice od bot. V posledních letech se nám tento problém snaží ulehčit banky v rámci svého internetového bankovnictví.

Nabízejí nám graficky zpracované přehledy našich příjmů a výdajů. Problém ale nastává, pokud byste chtěli do tohoto sledování zařadit i další členy rodiny, kteří navíc mají účet u jiné banky.

A v tento okamžik nastupují čím dál oblíbenější fintech mobilní aplikace, které se dokážou napojit na více bankovních účtů, umožňují vytvářet skupiny, evidovat vaše příjmy, útraty nebo dluhy, upozorní vás při vysokých výdajích a nabízejí další vychytávky, díky kterým snáze zkrotíte vaše osobní finance.

Podívejte se na přehled pěti nejzajímavějších aplikací pro osobní finance z Česka i z celého světa, které se stanou vaším mobilním finančním konzultantem.

01 Wallet 02 Spendee 03moneylover 04 Financisto 05 mint
<
>
Chytrá peněženka WALLET patří mezi nejznámější a nejoblíbenější aplikace na správu osobních financí mezi českými uživateli. Stojí za ní český tým BudgetBakers, který loni získal investice přesahující deset milionů korun, a jeho aplikaci si stáhlo už 1,5 milionu lidí po celém světě. Výhodou aplikace pro Čechy je její česká podpora a její napojení na 4000 bank po celém světě včetně těch největších v Česku. Wallet je vzhledem k možnosti sdílení účtů vhodná pro celou rodinu, samozřejmě umí osobní kategorizaci příjmů a výdajů, jejich analýzu v přehledných grafech, přehled více měn, dále také přiřazení snímků účtenek ke každé platbě nebo polohy GPS.
Čtěte také