skip to main content

Bohatí a maskovaní. Podívejte se, čím své zdraví chrání milionáři i zlatá mládež

2 minuty čtení

Rouška patří mezi jedno z nejskloňovanějších slov posledních dnů. Tovární i domácí výroba jedou na plné obrátky, a i když je na prvním místě funkčnost, ani v časech pandemických ale někteří nezapomínají na módní trendy.

A někteří ani na společenský status. Před koronavirem jsme si sice všichni rovni, ale tím spíš roste touha zvýraznit svou individualitu – a v některých případech samozřejmě i bohatství.

Jakou ochranu obličeje si pořídit, pokud chcete ukázat, že máte styl i kapitál?

Kožená maska od Louise Vuittona

Oblíbili si ji především autoři kanálu Rich Kids of Instagram, kde má pózovat crème de la crème světové zlaté mládeže. Nenajdete ji ale v online butiku: šije se ručně z dalších výrobků se značkou LV.

A pokud nechcete kvůli masce kuchat svou oblíbenou kabelku, alternativou může být podnikatelský počin Taly Alamuddin, sestry Amal Clooney, která prodává látkové roušky s potisky divokých zvířat pod značkou Le Masque.

Vyjde vás v přepočtu na 840 korun a Tala byla kritizována za to, že v období epidemie chce na něčem tak potřebném – a zároveň banálním – vydělat.

Ochrana v hedvábí od Fendi

Jednoduchá ústenka, jednoduchá účtenka: sedm tisíc korun. Rouška s monogramem „F“ se přesto vyprodala.

Vizionář Virgil Abloh

Obyčejnou bavlněnou roušku s nápisem „Mask“ uvedla značka návrháře Virgila Abloha už před rokem. Tehdy stála v přepočtu 800 korun, dnes vyjde na čtyři tisíce korun a na skladech byste ji hledali marně.

Reklama

Haute couture roušky z Číny

V Asii je obličejová rouška naprosto běžným doplňkem kvůli smogu: hodí se do přeplněných dopravních prostředků i ulic a bývá projevem ohleduplnosti k ostatním, když se nacházíte v namačkaných, úzkých uličkách.

Už v roce 2014 nákupní portál s luxusní módou YOOX vytvořil kolekci ve spolupráci s oceňovanými čínskými návrháři Quiem Haem, Xanderem Zhouem a Sankuanzem.

Rouška z Beverly Hills

Značka Tallix se profiluje jako „jediná na světě, která vytváří masky na ochranu obličeje, které jsou stejně elegantní jako sofistikované“. Navrženy jsou v Beverly Hills, ušity ručně z hedvábí a seženete dámskou i pánskou kolekci.

Nejdražší nabízená maska stojí v přepočtu přes 10 tisíc a její okraje jsou zdobeny kůží z aligátora.

Streetwear mezi respirátory

Řada celebrit ale po brandovaných ústenkách vůbec netouží a dává přednost značkám jako Airinum, R-Pur, Vogmask nebo Respro. Jedná se o modely, které mají minimalistický nebo urban design, slibují velkou funkčnost a stojí v přepočtu okolo tisíce korun.

K luxusní roušce make-up tutorial

Předpokládejme, že máte štěstí a na eBayi, Amazonu či nějakém dalším nákupním portálu jste jednu z výše uvedených trendy roušek či respirátorů sehnali. Co podle influencerů ještě potřebujete k tomu, abyste byli in v době koronavirové? Ten správný make-up!

Můžete si vybrat, zda chcete k roušce decentní linku, nebo naopak barevné stíny, kamínky a výrazné obočí.

Podle tohoto návodu si zase vytvoříte líčení, které se pod rouškou nerozpije ani ji nijak nepoškodí.

Reklama
Reklama
Reklama