Aktuální vydání magazínu Forbes

Branky, body, stavebnictví. Livesport si ze svého (!) postavil mimořádné sídlo

Pošli to dál

Nad stanicí metra Nové Butovice vyrostla nová administrativní budova. Na tom by nebylo v téhle části Prahy nic neobvyklého. Jenže… Tenhle věžák nepostavil žádný velký developer, nýbrž nenápadná česká firma, která se stavebnictvím nemá nic společného – její byznys tvoří rychlé sportovní výsledky.

Čtěte také: SAP, Notino i Opero. Podívejte se na nejlepší kanceláře roku

Livesport, který je v mnoha zahraničních zemích známý díky produktu Flashscore, si bez cizího kapitálu postavil nové sídlo a minulý týden ho slavnostně otevřel.

Budova jménem Aspira má celkem 10 nadzemních a tři podzemní podlaží, přičemž samotný Livesport zabírá tři horní patra, ostatní jsou připravena k pronájmu.

Budova podle slov provozního ředitele Livesportu Patrika Dzurendy vyšla na „vyšší stovky milionů korun“, i s pozemkem (okolo 100 milionů korun) se tak mohla přiblížit k miliardě.

Livesport, který finanční výsledky nezveřejňuje, zvládl kompletní financování jen z vlastních zdrojů – a neměl ani generálního dodavatele, vedení firmy si stavbu řídilo samo.

Podle Dzurendy obrat společnosti v posledních dvou letech rostl zhruba o 12 procent a v loňském roce převýšil 1,5 miliardy korun. A zisk? „Ten byl o něco nižší,“ žertuje Dzurenda a vážněji dodává, že využití vlastního kapitálu na stavbu bere Livesport jako investici. Majoritním vlastníkem firmy je Martin Hájek, menšinový podíl drží Jiří Mareš.

Pojďme se podívat dovnitř budovy, která se stavěla od dubna 2016 a po architektonické stránce ji mělo na starosti Studio Acht.

1 (4) 2 3 (1) 4 (1) 5 (2) 6 (1) 7 (1) 8 (2) 9 (2) 10 11 (1) 12 (1) 13 (2) 14 15
<
>
„Jak při stavbě, tak i později při zařizování kanceláří jsme mysleli hlavně na to, abychom vytvořili prostor, ve kterém se budou lidé cítit dobře,“ prohlásil provozní ředitel Livesportu Patrik Dzurenda. Například v jednom patře o 900 metrech čtverečních pracuje jen devět lidí, takže to vychází na 100 metrů čtverečních na osobu.
Čtěte také