skip to main content
Byznys

Britský luxusní řetězec Ted Baker opustili šéfové, vyhlídky jsou drsné

2 minuty čtení

Britský obchodní řetězec Ted Baker oznámil, že čelí největší výzvě ve své jedenatřicetileté historii. Stalo se tak poté, co jej opustili jeho výkonný ředitel Lindsay Page a současně i předseda představenstva David Bernstein. Došlo to tak daleko, že firma zveřejnila v pořadí už čtvrtou varovnou prognózu, co se zisku týče, v průběhu pouhých 12 měsíců.

Řetězec letos čelí jedné katastrofě za druhou. Jeho akcie se od začátku roku propadly až o 75 procent. Minulý týden jejich cena klesla na desetileté minimum, a to poté, co vyšlo najevo, že jeho účetní oddělení uměle navyšovalo jejich hodnotu na 25 milionů liber. Angažmá Lindsayho Page se zpočátku jevilo jako šance na nový začátek, ale samotný šéf, který byl ve firmě na jiných pozicích 22 let, prohlásil, že se ocitla v „nejhorším období, jaké pamatuje“.

Výkonný šéf firmy Lindsay Page odstoupil v úterý, přitom se funkce ujal teprve letos v dubnu, kdy ji převzal od Raye Kelvina, který byl obviněn z obtěžování a z toho, že si „vynucoval objímání“, což on sám odmítá. Spolu s ním odstoupil i šéf představenstva David Bernstein.

Řetězec drasticky snížil svou prognózu celoročního zisku před zdaněním a oznámil, že se bude pohybovat v rozmezí od 5 do 10 milionů liber. Původně přitom očekával zisk cca 28,4 milionu liber. Loni měla firma zisk před zdaněním 50,9 milionu liber.

Reklama

Firma současně oznámila, že pozastavuje výplatu dividend akcionářům. Za uplynulý měsíc přiznala horší výsledky, než se očekávalo, a to platí i o Black Friday, tradičně silném prodejním období.

Cena akcií společnosti Ted Baker se v úterý propadla téměř o 36 procent, na šestnáctileté minimum. Výkonného vedení firmy se prozatím ujala Rachel Osborne, dosavadní finanční šéfka. Předsedkyní představenstva byla jmenována Sharon Baylay.

Reklama
Reklama
Reklama