Aktuální vydání magazínu Forbes

Cenová hádanka Billa Gatese aneb Chodí miliardáři do supermarketu?

Pošli to dál

Pokud jste někdy přemýšleli, jak se velice rychle dostat do USA Today, CNN, Time, Independent a dalších světových médií, máme pro vás tip. Stačí být miliardářem a splnit jednu maličkost – neznat ceny potravin v supermarketech.

Ve středu se o tom přesvědčil Bill Gates, když poprvé zavítal do talkshow k Ellen DeGeneres. Ta se s produkcí rozhodla, že otestuje, zda zakladatel Microsoftu zná ceny běžných potravin v obchodě.

Pro milého chlapíka, který provozuje největší soukromou nadaci světa, si tak připravili malý kvíz s příznačným názvem Bill’s grocery bills (český překlad Billovy účty za potraviny ztrácí veškeré kouzlo).

Úkol zněl jasně – uhádnout ceny pěti běžných položek s dolarovou tolerancí. Dodejme, že za běžné se v Americe považují například Rice-A-Roni, což je směs rýže a těstovin v různých variantách, nebo Totino Pizza Rolls, které jsou přesně tím, čím říkají.

Jak je z videa patrné, bez nápovědy od publika a od Ellen by se donedávna nejbohatší člověk světa trefil pouze jednou, a to v případě zubní nitě, k jejímuž regulérnímu používání se hbitě přiznal.

Cenu hypotetického nákupu Gates značně nadsadil, čímž si vysloužil i sarkastickou reakci magazínu Time. „V rámci softwarového byznysu je to ten, s nímž chcete být. Jestli ale hledáte někoho, s kým úsporně nakoupíte, Gates není dobrou volbou.“

Ačkoli byla celá věc brána s nutnou dávkou nadsázky, přesto ve mně vzbudila nutkání vidět, jak Petr Kellner hádá u Jana Krause cenu tatranky či Bohemia brambůrek…

Čtěte také