skip to main content

Cesta kolem světa na 9 způsobů. Nové hotely, které si doopravdy užijete

3 minuty čtení

Cestování bude letos zase o něco lepší! Nevěříte? Po celém světě se otevírá nebo nedávno otevřela řada hotelů, které vám pobyt v cizích zemích zaručeně zpříjemní. Vybrali jsme pro vás 10 těch, kam bychom se s největší chutí vydali na dovolenou i my. Tak uvidíte, třeba se necháte inspirovat.

Čtěte také: Vířivka, vůně cedru i hudba pod vodou. 7 tipů na wellness v Česku i za hranicemi

Pokud chcete jet do Asie

Capella Shanghai, Šanghaj, Čína 

Poslední přírůstek do luxusního řetězce hotelů značky Capella doslova přetéká kouzlem Šanghaje 30. let Aby ne, najdete ho v budově postavené v dobovém stylu shikumen, což znamená, že hotelový komplex je protkaný spoustou úzkých a malebných uliček a dvorků, ve kterých vás procházky jen tak neomrzí.

Všem, kdo by náhodou z jakéhokoli důvodu měli během pobytu Číny až až, Capella Shanghai nabízí zajímavou gastronomickou alternativu. Stojí za ní šéfkuchař Pierre Gagnaire, který kromě restaurace vede i místní pekárnu.

Como Uma Canggu, Bali

Chystáte se na Bali a přemýšlíte, kde se na ostrově schovat před nápory australských surfařů? Zkuste jeho jižní část, kam až tolik turistů nejezdí. V únoru se tam navíc otevře už třetí hotel ze sítě singapurské obchodnice Christiny Ong.

Na Bali můžete najít opravdický klid a ti z vás, kdo hledají i nevšední zážitek z pobytu v hotelu, ho tady naleznou. V přízemních apartmá můžete z terasy skočit rovnou do bazénu, který celý hotel obtéká, ve vyšších si zase vychutnáte jedinečný výhled na moře.

Pokud chcete zůstat v Evropě

Vista Palazzo, Lago di Como, Itálie

Tento intimní hotel se má stát první pětihvězdičkovou budovou přímo v městečku Como. Svým zákazníkům nabídne kombinaci dechberoucích pohledů na oblíbené jezero George Clooneyho a rychlý přístup k vyhlášeným místním restauracím a obchodům.

Vista Palazzo otevírá v červnu, v prostorách skutečného původního paláce. K dispozici bude 18 pokojů včetně střešního infinity baru.

Four Seasons Hotel Megève, Megève, Francie

Tip buď pro milovníky zimy, nebo hor jako takových. Nebo značky Four Seasons. Tohle je totiž vůbec první horský hotel, který známý řetězec v Evropě otevřel.

Moderní variace na alpskou chatu nabízí 55 pokojů a apartmá, pět restaurací a salonků, včetně reinkarnace dvouhvězdičkové michelinské restaurace Le 1920.

Raffles Europejski, Varšava, Polsko 

Říká se, že východní Evropa je nový Západ, a asijský brand Raffles se tím evidentně řídí. V polské metropoli se pustil do rekonstrukce slavného Hotelu Europejski, který patřil mezi to nejlepší, co region měl, už v 19. století.

Reklama

Jelikož jsme v Polsku, na rekonstrukci hotelu se 106 pokoji se kromě architektů a designérů podíleli i zástupci místních konzervativců. Minimálně něco z původního kouzla by tedy mělo zůstat zachováno. 

Místní restaurace chce lákat na venkovní terasu a moderní polskou gastronomii, kterou doplní cukrářství, jež se naopak bude snažit opět oživovat původní recepty.

Pokud chcete jet do Afriky

Anantara, Tozeur, Tunisko

Čtyřicet let poté, co tady George Lucas začal natáčet první Hvězdné války, jež tento kousek Tuniska proslavily po celém světě, se i Tozeur dočká svého prvního luxusního resortu. Hotel Anantara se otevře v létě s 93 pokoji a vilami, z nichž některé budou mít i své privátní bazény.

Komplex chce také lákat na tradiční lázeňské procedury nebo na celý den otevřenou jídelnu s tuniskými a thajskými lahůdkami. A samozřejmě na to, že z Tozeuru je to už jen kousek na nejrůznější saharská dobrodružství.

Pokud chcete do Karibiku nebo Latinské Ameriky

Silversands, Grenada

Silversands bude první nový velký resort, který se na známé grenadské pláží Grand Anse po 25 letech otevře. Zahájení provozu je naplánované na březen a hotel slibuje, že místní luxusní pohostinnost posune na úplně novou úroveň.

Pro hosty bude k dispozici 43 apartmá s masivními dřevěnými a kamennými dekoracemi a také stometrový bazén, který má být vůbec nejdelší v Karibiku. Kromě něj budou návštěvníci moci využít také místní lázně, plážový klub a dvě restaurace s nabídkou mezinárodní kuchyně.

Hotel Cartesiano, Puebla, Mexiko

Město Puebla vyhledávají turisté z celého světa pro jeho dlouhou historii a jedinečnou koloniální architekturu. Dlouho tu ale chyběl hotel, který by se této pověsti vyrovnal.

To se změnilo loni v listopadu, kdy se v Pueble otevřel 78pokojový Hotel Cartesiano, situovaný ve třech budovách z 18. století jen coby kamenem dohodil od hlavního náměstí a většiny turistických lákadel.

Grand Hyatt Bogota, Bogota, Kolumbie

Už i Grand Hyatt přišel na to, že hlavní město Kolumbie nabírá nové síly a láká stále více návštěvníků. Rozhodl se proto v Bogotě otevřít svůj první luxusní hotel v regionu.

Ambiciózní hotel v rychle se rozvíjející čtvrti Ciudad Empresarial Sarmiento Angulo bude mít 373 pokojů, okna od podlahy až do stropu, dvě restaurace a rozsáhlý lázeňský komplex.

Reklama
Reklama
Reklama