skip to main content

Dva plešouni tankují Super. Další díl série Rychle a zběsile míří do kin

3 minuty čtení

Už jsou tady zase. Superrychlá a superkrásná auta, kde za volantem sedí drsní cool chlapi nebo krásné cool ženy… Honičky, přestřelky, adrenalin, sem tam nějaká romantika a promluvy o přátelství a rodinných hodnotách. Ano, v kinech se od 1. srpna bude prohánět nový díl série Rychle a zběsile.

Nejde ovšem o přímé pokračování příběhu Doma Toretta a jeho crew. Příběh si letos trochu odskočil spin-offem s názvem Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw. Hlavními hrdiny jsou tentokrát Luke Hobbs v podání Dwaynea Johnsona a Deckard Shaw, kterého hraje Jason Statham. Tihle dva se spolu popichovali už v předchozích dílech a jejich vzájemné antipatie budou určitě zdrojem zábavy i ve 134 minut dlouhém sólo filmu. A komu nestačí hlavní dvojice, dost možná ho naláká momentálně hodně populární Idris Elba jako jejich protihráč.

Trailer k filmu Fast & Furious Presents: Hobbs and Shaw

Režii dostal poprvé na starosti David Leitch, bývalý kaskadér (v minulosti zaskakoval třeba za Brada Pitta nebo Jeana-Clauda Van Damma), který jako režisér úspěšně debutoval prvním dílem Johna Wicka a po odstoupení původního režiséra dokončoval Deadpoola 2. 

Hobbs a Shaw jsou už devátým snímkem celé série. Že se rychlá a zběsilá parta dostane k tak úctyhodnému číslu, nejspíš v roce 2001, kdy měl premiéru první film, nikdo nečekal. Stejně jako studio Universal, které za sérií stojí, nemohlo tušit, že se z ní stane jeho vůbec nejúspěšnější filmová franšíza – všechny díly dohromady už na celosvětových tržbách vynesly 5,1 miliardy dolarů. V účetních knihách Universalu tak těsně kralují i nad další slavnou sérií: příběhy z Jurského parku dosud utržily 4,97 miliardy dolarů.

Jediným zaškobrtnutím v téhle spanilé jízdě bylo třetí pokračování s podtitulem Tokijská jízda, které přineslo jen 158 milionů dolarů, ostatní díly zatím vydělávaly pokaždé víc a víc.

Reklama

Úspěšnou sérii ohrozila až lidská tragédie, když v roce 2013 v pouhých 40 letech při autonehodě zahynul hlavní parťák Vina Diesela a představitel Briana O’Connera Paul Walker. Zemřel během natáčení sedmého dílu, což otřáslo jednak celým světem a pochopitelně také produkcí snímku. Chvíli nebylo jisté, že se film dokončí, nakonec se ale přepsal scénář, za Walkera v některých scénách zaskočili jeho dva bratři Caleb a Cody. Z Furious 7 se stal suverénně nejúspěšnější díl celé série s celosvětovými tržbami přes 1,5 miliardy dolarů.

Pocta zesnulému Paulu Walkerovi

Výborně si před dvěma lety vedla i osmička, která ve světě utržila 1,2 miliardy dolarů. Vin Diesel o ní tehdy na CinemaConu se slzami v očích prohlásil, že osmou kapitolu příběhu slíbil divákům přímo zesnulý Paul Walker a že pokračování vnímá jako naplňování jeho odkazu.

S Paulem Walkerem či bez něj, akční podívaná, kde už se jezdilo snad ve všem, co má nějaký motor, diváky zkrátka baví, a očekávání jsou proto vysoko i pro Hobbse a Shawa. A vzhledem k tomu, jak rychle je tahle mašina na peníze rozjetá, asi nikoho nepřekvapí, že na roky 2020 a 2021 jsou už naplánované další dva díly Rychle a zběsile. Oba by měl režírovat zkušený Justin Lin, který už natočil díly 3, 4, 5 a 6.

Všechny díly Rychle a zběsile seřazené podle celosvětových tržeb:
1. Rychle a zběsile 7 (Furious 7, 2015, režie James Wan): 1,519 miliardy dolarů
2. Rychle a zběsile 8 (The Fate of the Furious, 2017, režie F. Gary Gray): 1,235 miliardy dolarů
3. Rychle a zběsile 6 (Fast and Furious 6, 2013, režie Justin Lin): 789,3 milionu dolarů
4. Rychle a zběsile 5 (Fast Five, 2011, Justin Lin): 630,2 milionu dolarů
5. Rychlí a zběsilí (Fast & Furious, 2009, Justin Lin): 363,1 milionu dolarů
6. Rychle a zběsile 2 (2 Fast 2 Furious, 2003, režie John Singleton): 236,4 milionu dolarů
7. Rychle a zběsile (The Fast and the Furious, 2001, režie Rob Cohen): 206,5 milionu dolarů
8. Rychle a zběsile: Tokijská jízda (The Fast and the Furious: Tokyo Drift, 2006, Justin Lin): 157,8 milionu dolarů

Reklama
Reklama
Reklama