skip to main content

Elegantní i cool. Stylové reproduktory, které nebudete chtít schovat do kouta

3 minuty čtení

Potrpíte si na kvalitní zvuk, ale obejdete se bez nevzhledných krabic obřích rozměrů, které je potřeba umístit na specifické místo, aby plnily svou funkci bezchybně.

Dlouhá léta to znamenalo dělat kompromisy, skrývat reproduktory do nábytku nebo jim naopak dopřávat prostor, který se dal využít jinak. Časy se mění, stejně jako tvary a funkce.

Čtěte také: Vázy z Česka. Designové kousky, ve kterých se květiny budou vyjímat

Bang & Olufsen Edge

Dánští průkopníci razí už delší dobu myšlenku, že kvalitní zvuk by se měl linout z krásného předmětu. Jejich letošní novinka podle návrhu britsko-kyperského designéra Michaela Anastassiadese zachází opět o kousek dál.

Kruhový reproduktor Edge s hliníkovým tělem může stát na podlaze nebo viset na stěně, ovládá se dotykem, připojuje se bezdrátově a snadno se stane součástí multi-room systému.

Apple HomePod

Je drobnější, než se z fotografií zdá. Zní výrazně lépe, než by za svou cenu měl. Přizpůsobí se prostoru, do kterého je umístěný, aby ho zaplnil právě tou hudbou, kterou máte rádi. A velmi jednoduše můžete propojit dva, aby byl zážitek ještě silnější.

HomePod se navíc stává centrálou pro chytrou domácnost, kterou stačí ovládat hlasem s pomocí zvukového asistenta Siri.

Sonos One x Hay

Na trh vstoupil Sonos One, jeden z několika bezdrátových, synchronně hrajících reproduktorů stejné značky, před rokem. Dokáže streamovat z většiny hudebních služeb, navíc si poradí i s hlasovou asistentkou Alexou od Amazonu.

Limitovaná edice v pěti barvách, vytvořená ve spolupráci s dánskou nábytkářskou značkou Hay, jde do prodeje nyní. Dobře ukazuje, že může být mnohem zábavnější do interiéru zakomponovat barevné prvky než černé či bílé kostky.

Ikea Eneby

Tak trochu návrat ke klasice. Nábytkářský gigant pomalu, ale jistě rozšiřuje svou působnost i na pole elektroniky a po chytrém osvětlení přišel i s bezdrátovým reproduktorem.

Eneby je drobek o hraně 20 cm, který může stát, viset na stěně nebo se proměnit v přenosný tranzistorák pro 21. století (je potřeba dokoupit akumulátor). Je překvapivě výkonný a díky textilnímu krytu dobře zapadá do interiéru.

Deeptime Ionic

Sestava dvou satelitů a jednoho subwooferu ve svých tvarech vychází z přírody. A není náhoda, že se podobá hudebním nástrojům. Za zmínku ovšem stojí i dvě skutečnosti, které na první pohled tak úplně zřejmé nejsou.

Jde o první audiosestavu zhotovenou 3D tiskem z písku. Design i výroba jsou tuzemské – za studiem Deeptime stojí pánové Martin Hřeben a Ondřej Chotovinský.