skip to main content
Forbes

Endler, Průša, Vacková. Na co se v roce 2018 nejvíc těší český Forbes

3 minuty čtení

Mistrovství světa ve fotbale, svatba prince Harryho a Meghan Markle nebo třeba nový český prezident. Příští rok se toho bude dít hodně, na co se ale těší tváře českého Forbesu?

Třeba na to, až si projedou Vietnam na motorce, narodí se jim nové přírůstky do rodiny, zajedou si na výstavu do Londýna nebo samozřejmě na expanzi do zahraničí a nové projekty.


Eva Josefíková

herečka, výběr Forbes 30 pod 30 v roce 2017

Rok 2018 se pro mě zatím jeví jako cestovatelský, proto se těším na cesty po vlastní ose i ty pracovní.

Dál se těším na přezkoušení úspěšné hry Švandova divadla Pankrác 45 v angličtině, kdy ji budeme několikrát hrát i ve Spojených státech. To bude pro mě velká výzva, zážitek i zkušenost, stejně tak jako si třeba projet Vietnam na motorce.


Yemi A. D.

tanečník a choreograf

Na cesty za inspirací do zapadlých koutů světa, na čas se svou rodinou, na to, co vytvoříme s týmem nového, a taky na léto!


Dita Přikrylová 
zakladatelka Czechitas, 90. nejvlivnější žena Česka podle Forbesu v roce 2017
Těším se na náš nový projekt Nová generace, ve kterém se budeme naplno věnovat IT vzdělávání dětí ve školním věku.
Chystáme pro ně nové hračky – programovatelné roboty, víkendové workshopy a letní příměstské tábory. I když už se dětem pár let věnujeme, příští rok bude zlomový, protože pro ně připravujeme komplexnější vzdělávací program. Je to pro nás výzva, které se nemůžu dočkat.

Vít Endler

investor, bývalý generální ředitel Mall.cz

Jelikož mě vaše otázka zastihla těsně po návratu ze země, kde pořád vládne socialismus a propagují se komunistické názory, musím říct, že mě velmi těší, že žijeme v České republice, a i když jako národ pořád na něco nadáváme, žije se nám dobře. A tak se těším, že v roce 2018 se nám bude žít přinejmenším stejně dobře jako v roce 2017.
Věřím tedy a těším se na to, že se nám v novém roce podaří vybrat si prezidenta, za kterého se nebudeme muset stydět, který bude reprezentovat náš stát a který bude respektovat ústavu a budeme na něj moct být hrdí.
V byznysu se zase těším na zahraniční expanzi, kterou s naší společností virtooal.com chystáme, a těším se, že se naše virtuální zrcadlo rozšíří do velkého počtu e-shopů.

Alex Monhartová

designérka, vývěr Forbes 30 pod 30 v roce 2017

Reklama

Velké plány a cíle máme především na zahraničních trzích, kdy se těším na výsledek několikaměsíčních příprav, jednání a prototypování, které doposud probíhalo potichu v pozadí.

Nemůžu se tak dočkat tuzemské i zahraniční spolupráce, stejně tak jako rozšíření produktového portfolia.


Josef Průša 

Vývojář 3D tiskáren, výběr Forbes 30 pod 30 v roce 2015

Nejvíc se těším na nového prezidenta a jsem zvědavý, jestli to dopadne nějak rozumně.


Lenka Kurečková

majitelka Nobisu, 74. nejvlivnější žena Česka podle Forbesu v roce 2017

Protože máme rozpracované výjimečné projekty, nemůžu se dočkat jejich realizace.

Vedle toho se těším na plánovaný  víkend s mou dcerou v Londýně, kde na jaře otevírá výjimečná výstava Pabla Picassa. Čaj o páté v Claridge’s bude ideálním zakončením hezkého dne.


Kateřina Vacková

CEO a zakladatelka organizace Loono, medička, výběr Forbes 30 pod 30 v roce 2016

Nejvíc se těším na svoji podzimní cestu do Nepálu a ještě o malinko víc na to, až se mi narodí neteř.


Věra Komárová

spolumajitelka Dermacolu, 66. nejvlivnější žena Česka podle Forbesu v roce 2017

Protože byl rok 2017 velmi intenzivní, náročný a asi i velmi úspěšný, přála bych si, abychom si ho v roce 2018 dokázali pořádně vychutnat.
Velmi se těším na oslavy 100 let Československa, které připravujeme. Třeba konkrétně na velkolepý novoroční večírek pro naše zaměstnance i přátele a na kampaně Dermacolu, které budeme celý rok v tomto duchu prolínat.

 Ondřej Kobza

kavárník a profesionální oživovač veřejného prostoru

Těším se na možné omezení, nebo snad dokonce zrušení EET, která jde proti duchu malého podnikání.

Těším se, až od jara veřejnosti otevřeme naši novou dřevěnou palubu na střeše Lucerny, která byla pro veřejnost uzavřená skoro 100 let.

A pak se těším na náš nový nápad, kdy chceme umísťovat do ulic a parků světových metropolí jakýsi jukebox, kde místo písní bude 20 hlasů ptáků pěvců, které už lidé umí málo rozpoznávat.

Reklama
Reklama
Reklama