skip to main content

Aféra se svetrem. Už i Gucci má svůj rasistický kousek

Máte 1 minutu?

Rasistický svetr. Módní faux pas s politicky nekorektním oblečením má už za sebou i Gucci. Luxusní módní brand z konglomerátu Kering Francoise Pinaulta se omlouvá a stahuje z prodeje černý rolák s červenými rty za zhruba 20 tisíc korun. Ten se dal vyhrnout do půlky obličeje a spoustě rozhořčených zákazníků připomínal tzv. blackface neboli líčení amerických herců z přelomu století, které je dnes považováno za symbol rasistické parodie…

Bylo to skvělé, ale… Twitter toho měl včera hodně co říct. Začal tím, že se jeho zisky v posledních kvartálech přehouply přes 900 milionů dolarů, čímž výrazně předčily očekávání. Nadšení investorů ale záhy zchladily zprávy o klesajícím počtu aktivních měsíčních uživatelů a krátkou klinickou smrtí si sociální síť prošla ve chvíli, kdy přiznala, že letos to bohužel bude horší než odhady. Akcie Twitteru se tak propadly až o 10 procent.

Mládí & naděje. Ještě jim nebylo ani 30, ale jsou talentovaní, a tak už mění svět kolem sebe… Naše každoúnorová mantra je zpět! Máme pro vás totiž další ročník výběru 30 Čechů pod 30 let, které byste měli znát. Vědci, podnikatelé, herci, řemeslníci a letos i jeden synovec knížete. Tak na nic nečekejte a seznamte se!

tip Forbes Espressa
Reklama
A co vám nabízíme? Přece Forbes! Skvělou redakci, skvělé lidi, kteří ho tvoří a o kterých každý měsíc píšeme. Svobodu a samostatnost a další Forbes benefity, jako jsou naše skvělé eventy. Budeme se těšit na vaše CV, pište na team@forbes.cz. PS: Ozvěte se, pokud máte obchodní zkušenosti. Nehledáme juniory.

Máte 5 minut?

Střelec. Tomáš Čupr má za sebou pestrých pár dní. Během týdne prodal dluhopisy Rohlík.cz za více než půl miliardy korun a obratem odkoupil od fondu Enern další část podílu. V online supermarketu tak teď drží 60 procent. A ještě se stihl pohádat se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou, čímž Rohlíku zvedl tržby o 25 procent.

Velká neznámá. Budoucnost největších evropských letadel, dvoupodlažních Airbusů A380, je zase o něco nejistější. Debatu o tom, zda se sice ikonické, ale už přes deset let hodně málo prodávané, těžké a na spotřebu paliva náročné stroje vůbec vyplatí vyrábět, oživily australské aerolinky Qantas, které zrušily svou osmikusovou objednávku.

Trik od Warrena. Masajoši Son, nejbohatší obyvatel Japonska, si zahrál na Warrena Buffetta a dost se mu to vyplatilo. Poté, co stejně jako kdysi Věštec z Omahy oznámil, že vykoupí zpět část akcií svého konglomerátu SoftBank, vystřelila jejich hodnota o 18 procent. Z podílu za 5,5 miliardy dolarů se tak rázem stal kousek za 17,6 miliardy.

Máte 10 minut?

Přímo na solar zasáhly německé úřady Facebook, když mu zakázaly vyhodnocovat dohromady a bez jejich souhlasu data o uživatelích, která získal na různých platformách (paywall). Což je zdroj těch potenciálně nejzajímavějších informací. Facebook bude mít na úpravu pravidel jeden rok a úřady se chtějí postarat i o to, aby nijak nediskriminoval ty, kteří mu zelenou k výnosné kombinatorice nedají.

Nic není ztraceno! Hunga Tonga-Hunga Ha’apai (i když se tak oficiálně nejmenuje) je jeden z nejnovějších ostrovů na světě. V tichomořské Tonze se coby směs bahna a sopečných skal objevil teprve před čtyřmi lety, už teď na něm ale vědci zaznamenali první známky života – kytky a sovy. A to podobné ostrovy většinou nevydrží nad vodou déle než pár měsíců…

Ich bin ein Berliner. 69. Berlinale začalo, takže jestli nemáte plány na víkend, ale zato máte rádi filmy, mohli byste zvážit cestu na západ, do Berlína to tak daleko není. S tímhle průvodcem se na festivalu ani ve městě neztratíte.