skip to main content

Apple Card je na světě a všichni se baví pravidly na její údržbu

Máte 1 minutu?

Byla to kachna. Volkswagen má s elektromobily velké plány, pomáhat si k jejich realizaci tím, že by si koupil podíl v Tesle a využil její bateriové a softwarové know-how, ale nebude. Senzační zprávy německého Manager magazinu, že Herbert Diess o téhle variantě uvažuje, automobilka popřela. Prozatím.

Raději ne. Alibaba odložil plánovaný úpis akcií na hongkongské burze. Dojít k němu mělo do konce srpna a čínský e-commerce zázrak, jehož IPO před pěti lety v New Yorku přineslo rekordních 25 miliard dolarů, si od něj sliboval vybrat dalších 1015 miliard. Místo toho se nepokoje od konce června postaraly už o 9procentní pokles celého místního akciového trhu.

Ultimátní test. Australské aerolinky Qantas vyzkoušejí, jestli lidské tělo zvládne plánované 19hodinové lety mezi Sydney a New Yorkem nebo Londýnem. Pokud se spustí, budou to nejdelší non-stop létané trasy na světě. O jejich osudu rozhodnou v říjnu 40členné skupiny složené z posádek a zaměstnanců vybavené nejrůznějšími wereables, které budou sledovat úplně všechno od kvality spánku po spotřebu nápojů.

partner Forbes Espressa
Reklama
Postaven v roce 1912, hotel Imperial nabízí kombinaci tradičního kouzla a moderního komfortu. Chcete si oddechnout od starostí všedního dne? Zažít neopakovatelnou atmosféru a vysokou úroveň služeb? Více informací a nejlepší nabídky najdete zde.

Máte 5 minut?

Pozor, zničí se. Apple spustil v Americe ohlášený projekt vlastní kreditní karty Apple Card. Titanovou minimalistickou bílou kartičku vydává Goldman Sachs ve spolupráci s Mastercard a Apple k ní dodal návod na údržbu, za který se mu směje půlka internetu. Aby se nezničila, neměla by totiž přijít do styku s kůží nebo denimem a v peněžence (nekožené) by neměla přijít do kontaktu s jinými kartami. A čistit by se měla dvěma hadříky.

Není to tak zlé. Ačkoli to s renomé zbrojařské Czechoslovak Group vypadalo po uměleckém manifestu během filmového festivalu v Karlových Varech všelijak, nejmladší český miliardář a zbrojařský magnát Michal Strnad prožívá úspěšné léto. Alespoň co do zajímavých zbrojních zakázek, které se mu aktuálně podařilo dotáhnout v nejrůznějších koutech světa. Jeden z největších zbrojních obchodů posledních let se rodí v Indonésii a marné to není ani doma v Česku.

The Rock a spol. Dwayne Johnson je teď asi hodně šťastný. Nedávno se oženil a teď k tomu ještě obhájil loňské prvenství mezi nejlépe placenými herci v Hollywoodu. Někdejší wrestler si od loňského do letošního června přišel na 89,4 milionu dolarů, což je o 10 milionů víc, než kolik si vydělal druhý nejlépe placený herec Chris Hemsworth. Zbytek pánské hollywoodské top ten si můžete prostudovat tady.

Máte 10 minut?

Bububu. Tesco si ve Velké Británii vyhradilo právo neprodávat od příštího roku potraviny firem, které k jejich zabalení využívají příliš mnoho nerecyklovatelných materiálů. Řetězec tím stupňuje tlak, který začal už loni, kdy svým dodavatelům rozeslal seznam žádoucích obalů. Začít ale bude muset u sebe, protože 13 procent obalů jeho privátních značek spadá do těžko recyklovatelné kategorie.

Kdo ví, k čemu budou. Waymo, divize Alphabet, která má na starosti vývoj samořiditelných aut, zpřístupnilo mimofiremním badatelům svou databázi informací o pohybu v městské dopravě. Hi-res data posbíraná multimodálními senzory na testovacích jízdách ve Phoenixu, San Francisku, Kirklandu a Mountain View v různou denní dobu a za nejrůznějšího počasí mají pomoct jak ostatním vývojářům autonomních vozidel, tak i těm, kdo se zabývají robotikou nebo třeba počítačovým viděním. Zájemci ať hledají Waymo Open Dataset.

999 900 000 dolarů. Byly časy, kdy se pozemek známý jako Mountain nabízel k prodeji za miliardu dolarů. Byly časy, kdy se o prázdnou parcelu na nejvyšším vrcholku Hollywood Hills s výhledem na luxusní rezidence v okolí zajímala rodina íránského šáha, Jeff Bezos, Brad Pitt i Tom Cruise. Pak ale přišlo drama jako z hollywoodského filmu a sen o nejdražším pozemku široko daleko se rozplynul. Místo vysněné miliardy se Mountain tento týden prodal za 100 000 dolarů.