skip to main content

Apple se chystá do vesmíru, rád by se stal poskytovatelem internetu

Máte 1 minutu?

Pomoc! Představte si, že jste malá holka, žijete v jižním Londýně a předvánoční čas trávíte tím, že vyplňujete přáníčka pro své spolužáky. A když vezmete do ruky asi osmý obrázek s kočičkou se santovskou čepicí na hlavě, najdete v něm vzkaz, že charitativní přání, která vám rodiče nakoupili v Tescu, vyrábí proti své vůli vězni z věznice Čching-pchu v Šanghaji a vy jim máte pomoct. Máte to? Tak přesně to se stalo šestileté Florence Widdicomb. Tesco okamžitě prodej dotčených pohlednic zastavilo a zjišťuje, jak je na tom jeho čínský dodavatel s počestností.

Zpátky doma. Dramatický víkend má za sebou Boeing. Tentokrát ho ale nemají na svědomí letadla (paywall), ale kosmická loď Starliner, která měla potvrdit, že i Boeing zvládne posílat zásoby a lidi na vesmírnou stanici ISS. Jenže to vypadá, že nezvládne. Loď totiž nedokázala doletět do požadované výšky na oběžné dráze, z plánované týdenní cesty se stala dvoudenní, a i když Starliner oběhl Zemi více než 30x a posbíral hromadu dat, do Nového Mexika se vrátil i se zásobami a vánočními dárky, které astronautům na ISS vezl

Apple Universe. Apple se podle všeho taky chystá dobýt vesmír. Proto, aby v něm mohl vybudovat vlastní satelitní síť a majitelům svých zařízení poskytovat vlastní internet. Podrobnosti o novém projektu jsou zatím tajné, v Cupertinu už ale čile staví tým odborníků na kosmonautiku a antény a podle Bloombergu by první výsledky rádi viděli tak za pět let. Ekosystém applích produktů by tím získal úplně nový rozměr.

partner Forbes Espressa
Reklama
Grafologie nám nabízí poznání člověka takového, jaký opravdu je. Grafologický portrét snadno odhalí přetvářku osobnosti a naučenou sociální roli. Rozpozná povahové rysy, poukáže na silné i slabé stránky. Což se při výběru zaměstnanců vcelku hodí, ne?

Máte 5 minut?

Ups & downs. Pět největších skokanů mezi dolarovými miliardáři letos ke svým jměním dohromady připsalo 112 miliard dolarů. Což je víc než dvakrát tolik, kolik si pět největších šťastlivců polepšilo loni. Spanilou cestu vzhůru táhly hlavně silné akcie a naopak bohatství nejčastěji ztenčovaly rozvody, filantropické aktivity a samozřejmě klesající zisky. Proto asi nepřekvapí, že králem mezi světovými miliardáři je vládce luxusního konglomerátu LVMH Bernard Arnault a jeden z největších propadů roku 2019 má za sebou rozvedený Jeff Bezos.

Dárek. Do klubu nejbohatších má našlápnuto i nově jmenovaný šéf Alphabetu Sundar Pichai. K větší funkci dostal od ledna přidáno na dva miliony dolarů ročně plus ještě slušný balík akcií. A pokud naplní všechny cíle, které má, měla by se jeho odměna do roku 2022 vyšplhat na 250 milionů.

Klub rváčů. Jestli se tak odreagovávají ti největší boháči, nevíme, českým manažerům se to ale líbí. Mluvíme o Manažerské extralize boxu, ve které se pere už 326 právníků, bankéřů, finančních poradců, manažerů, ale i soudce Nejvyššího správního soudu Tomáš Rychlý a řada žen, kteří považují box za nenahraditelný relax. Z lidí na rozhodovacích postech prý dokáže nejen vyplavit stres, ale také je připravit na složité pracovní situace.

A teď ty Vánoce

Šťastný nový stres. Také každý Štědrý den nemůžete dospat, protože se těšíte, až na vás dýchne ta pravá vánoční nálada? Až se nedostanete do křížku s nikým z širšího příbuzenstva nebo neuděláte faux-pas tím, že uvěříte, že letos si žádné dárky dávat nepotřebujete? Tak si přečtěte vánoční sloupek Ivy Roze a nalaďte se už dnes.

Palčivá otázka těchto dní, kdy všude na ulicích můžete vidět kádě plné na smrt čekajících kaprů, je jednoduchá: Existuje etický vánoční kapr? Odpověď je stejně jasná: Ano. Ale musíte za ním cestovat. Takže je to na vás.

10 let v obrazech. A abychom i jinak skončili – nečekají nás jen Vánoce, ale za pár dní taky konec roku 2019, a tím pádem i druhé dekády tohoto století. Pamatujete si ještě, co všechno se v jejím průběhu stalo?

Poslední šance! Vánoce jsou už zítra a něco nám říká, že by měly být bohaté. Ne, něco nám říká, že by měl být bohatý celý rok! Jak to sobě nebo někomu blízkému zajistit? Předplatným Forbesu na DarujForbes.cz (dárkový poukaz k vytištění included).