skip to main content

Apple si patentoval další skládací displej. Zkusí ho už vyrobit?

Máte 1 minutu?

Skládací jablko. Apple získal nový patent na skládací displeje pro iPhony a další zařízení. Americké úřady mu ho udělily po více než ročním čekání, a i když schválený patent ani zdaleka neznamená, že se daná technologie začne vyrábět, někteří pozorovatelé si myslí, že tentokrát už to bude vážné. Samsung i Huawei už své ohebné telefony představily…

Réééal Mááádrid. Je podle analytiků z KPMG nejcennějším evropským fotbalovým klubem. Jeho „enterprise value“, do které se počítá ziskovost, cena vysílacích práv, hodnota stadionu, ale i měkké parametry jako popularita a sportovní potenciál, je 3,22 miliardy eur.

Novinky z americko-čínské obchodní války, které by neměly zapadnout: Huawei se brání další žalobou na americké úřady, čínští představitelé vyhrožují, že Americe odepřou přístup ke svým vzácným materiálům (sbohem, iPhony!), a oficiální noviny čínské komunistické strany ve svém komentáři k aktuálnímu dění použily větu, kterou napsaly jen dvakrát v historii a pokaždé pak následovala válka. Není se co divit, že Wall Street propadá panice.

partner Forbes Espressa
Reklama
Skin Food – naše největší tajemství krásy. Multifunkční krém Skin Food Weleda je oblíbeným trikem pro krásnou hydratovanou pleť. Poslouží vám jako denní i noční výživný krém, pečující pleťová maska, podklad pod make-up, balzám na rozpraskané rty nebo krém na ruce.

Máte 5 minut?

Tři závody a dost. Odešel z armády, pořídil si za 17 milionů závodní letadlo, které má ještě čtyři roky splácet, a po loňském titulu mistra světa měl další velké plány. Jenže tohle všechno je teď zřejmě pryč. Nečekaný konec závodů Red Bull Air Race je pro českého pilota Martina Šonku hodně špatná zpráva.

Mr Správňák. To CEO Googlu Sundar Pichai má jiné starosti. Už přes dva roky nedostal žádné firemní akcie, které se obvykle rozdávají v rámci výkonnostních odměn. Není to ale tím, že by s ním jeho nadřízení z Alphabetu byli nespokojení. Připravit se o podíl v Googlu se podle všeho rozhodl Pichai sám. Protože si uvědomil, že je i tak placený až moc dobře.

Chce ty nejlepší. Nejbohatší Japonec Masajoši Son přemýšlí podobně, ale jen částečně. Jeho plat je sice na poměry lídrů globálních firem skromný, na svých lidech ale nešetří. Šéf konglomerátu SoftBank chce jen ty nejlepší a láká je hlavně na peníze – svým šesti nejdůležitějším manažerům loni dohromady zaplatil 83 milionů dolarů.

Tip Forbes Espressa. Liam Gallagher z Oasis si vybral Metronome Festival Prague pro premiéru svého nového alba! Kompletní program a zvýhodněné vstupenky pouze do 4. 6. na Metronome.cz.

Máte 10 minut?

Za lepší spánek. Pokémon Company chce navázat na úspěch Pokémon Go a příští rok spustí novou bláznivinami zavánějící hru Pokémon Sleep. Ta bude sledovat, jak hráči spí, a měnit se podle toho, kolik času spánku dají a kdy budou vstávat. Kromě toho, že bude bavit, by totiž měla přispět i ke zlepšení našich spánkových návyků.

Lekce z mlíčňáku. Drobná blondýnka Christina Tosi má od malička slabost pro syrové těsto na sušenky. Tak velkou, že před deseti lety rozjela vlastní mléčný bar. Od té doby napsala tři kuchařky, porotcovala v americkém Master Chefovi, dvakrát získala amerického kulinářského Oscara a otevřela 15 dalších podniků, většinu z nich v New Yorku. Jestli jste taky na sladké, tahle byznysová inspirace je pro vás.

Hiltonův efekt. Řetězec hotelů Hilton slaví sté narozeniny, a založil proto novou dobročinnou nadaci, která má podporovat pozitivní dopady cestování. Aby to zdůraznil, pojmenoval ji samozřejmě po sobě a po tom, co si Hiltonovi myslí, že světu za těch sto let dali…