skip to main content

Beyoncé restartuje svůj módní label Ivy Park, tentokrát s asistencí Adidasu

Máte 1 minutu?

Čím víc Beyoncé, tím víc Adidas. Německá značka sportovního oblečení uzavřela partnerství s americkou zpěvačkou Beyoncé a relaunchuje její značku Ivy Park, kterou před třemi lety rozjela s britským Topshopem. Adidas si od spolupráce slibuje, že více zaujme dámské publikum.

Trochu tužší biftek. Argentinské hovězí maso patří k tomu nejkvalitnějšímu, jaké na světě můžete sehnat, sami Argentici se ale teď dostali do absurdní situace. Maso ze skotu pasoucího se na zelených argentinských pláních se totiž ve velkém vyváží do Číny a na Argentince tak často zbývá méně kvalitní maso z Brazílie.

Afrika epicentrem křesťanství. Ještě ne, ale už brzy jo. Teda až v roce 2060, ale z pohledu historie to je vážně chvilka. Podle nové studie Pew Research Center bude za 40 let v top 10 zemích s největším počtem křesťanů zastoupeno šest států černého kontinentu. Vyšoupnou tak například Německo, které je nyní jediným evropským zástupcem v první desítce.

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Velkorysá MacKenzie. Už bývalá choť nejbohatšího muže planety Jeffa Bezose MacKenzie na Twitteru uvedla, že manželé se formálně rozvedli a dohodli se i po majetkové stránce. MacKenzie Bezos se vzdává svých nároků ve vydavatelství Washington Post a vesmírné společnosti Blue Origin, stejně tak i 75 procent akcií Amazonu ze společného podílu manželů, včetně hlasovacích práv. Jeff Bezos tak bude mít Amazon stále pod kontrolou. A MacKenzie i tak zůstávají akcie v hodnotě 35 miliard dolarů (paywall). Šlechetné.

Smíchov se změní. Český miliardář a developer Luděk Sekyra se po 14 letech dočkal. Už brzy se totiž v jeho režii začne měnit okolí smíchovského nádraží, na které drží předkupní právo. Stavět by se mělo začít v září. Na 26 hektarech má v pěti etapách vyrůst 360 tisíc čtverečních metrů obytných, kancelářských a obchodních ploch. Jak Forbes zjistil, v Sekyrově projektu je nově aktivní i skupina převážně zahraničních investorů v čele s právníkem s americkým pasem Thomasem Samiim, mužem s prapodivnou minulostí.

Die hard, live in luxury. Hrdina akčních filmů, americký herec Bruce Willis prodává své letovisko na souostroví Turks a Caicos v Karibiku. Sídlo s 11 ložnicemi, 12 koupelnami a čtyřmi bazény vyjde na 33 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 750 milionů korun). Pokud se prodej představiteli policisty Johna McClana ze Smrtonosné pasti podaří, půjde o historicky nejdražší prodanou nemovitost na souostroví. Potenciálního kupce možná přesvědčí, že jeho sousedkami budou módní návrhářka Donna Karan nebo modelka Christie Brinkley.

Máte 10 minut?

Princ Harry proti Fortnite. Zrzavý vévoda ze Sussexu způsobil menší pozdvižení, když se na veřejnosti vyjádřil, že obrovský herní fenomén poslední doby, totiž multiplayerová střílečka Fortnite, by měla být v Británii zakázána. Podle něj totiž způsobuje závislost a děti se pak kvůli ní nemohou odtrhnout od počítačových obrazovek, což ve výsledku ničí rodinný život. Má pravdu, nebo ne?

Miliardová marvelovka. Americký film Captain Marvel, natočený na motivy komiksů vydavatelství Marvel Comics, už překonal v celosvětových tržbách hranici jedné miliardy dolarů, přičemž více než třetinovou zásluhu na tom mají samotní Američané. Kasovní trhák se stal pro studio Disney jednadvacátým miliardovým filmem a sedmou marvelovkou v pořadí, která na tuto metu dosáhla. Tipnete si zbylých šest?

A nakonec písničku, protože je pátek a hlavně – vzdát hold legendě by se mělo. Dnes je to přesně čtvrt století od okamžiku, kdy proti sobě zpěvák Nirvany a zakladatel stylu grunge Kurt Cobain namířil brokovnici a zmáčkl spoušť. Pro jednoho hudební génius, pro druhého feťák, zejména kvůli svým heroinovým dýchánkům. Pravdou ovšem je, že nám tu s Chrisem a Davem zanechali celou řadu skladeb, které ze svého sex appealu za těch více než 25 let neztratily lautr nic. A za to můžeme být happy!