skip to main content

Bídná éra pronájmů. Airbnb zjizvila ztráta více než 300 milionů dolarů

Máte 1 minutu?

Pravda o lžích. Online prostor je mimo jiné i hojně využívanou platformou pro šíření dezinformací a fake news. Facebook v této souvislosti oznámil, že v Česku spouští fact-checkingový program pro boj s nepravdivými zprávami, který na ně bude uživatele upozorňovat. Pro jistotu: tato zpráva rozhodně fake news není!

Airbnb ve ztrátě. I společnost Airbnb podniká v online světě, za prvních devět měsíců uplynulého roku však vykázala ztrátu 322 milionů dolarů. O rok dřív přitom webového zprostředkovatele krátkodobých pronájmů těšil dvousetmilionový zisk. Za ztrátou stojí modernizace technologií směrem k větší bezpečnosti. Mementem je loňský listopad, kdy zemřelo v Kalifornii pět lidí na halloweenském večírku svolaném právě klientkou Airbnb.

Slyšíme se, Donalde? Tady Huawei! Donald Trump je patrně nejmocnější člověk na planetě, síly globálního byznysu jsou ale zjevně ještě mocnější. Ke vzteku amerického prezidenta neslyší Británie ani Německo na jeho naléhání, aby stejně jako USA nepouštěli kvůli bezpečnostním rizikům do mobilních sítí čínskou společnost Huawei. Bývalý republikánský mluvčí Newt Ginrich označil rozhodnutí Britů za „největší strategickou porážku USA od prvních dnů druhé světové války“.

tip Forbes Espressa
Reklama
I letos přinese spolupráce tří redakcí Forbesu do Bratislavy největší festival mladé energie, inspirace a světových nápadů Forbes 30 pod 30 ve střední Evropě. Můžete se těšit na inspirativní rozhovory a diskuse s domácími i zahraničními hosty, setkání s investory nebo úspěšnými startupy a především na hvězdy žebříčku 30 pod 30 z Česka, Slovenska a Maďarska. Festival 30 pod 30 se uskuteční 21. dubna 2020 ve Staré tržnici v Bratislavě.

Máte 5 minut?

Kolik stojí virus. Průmyslová produkce v eurozóně se v prosinci propadla o 2,1 procenta, nejvíc za poslední čtyři roky. Vyhlídky na oživení přitom kromě očekávaných událostí, jako je americko-čínská obchodní dohoda či brexit, brzdí i koronavirus. Nákaza tak může negativně ovlivnit byznys počítaný v eurech, případně v korunách.

Kam doletí MAX? Boeing 737 MAX je znovu ve vzduchu. Bez pasažérů, pouze s testovací posádkou. Letadla parkující od loňského jara nuceně na zemi v důsledku dvou tragických havárií nyní zkoušejí nad USA bezpečný software, aby mohla být v příštích týdnech vrácena do provozu. Této zprávě však předcházela jiná: firma nedostala za celý leden jedinou objednávku, to se jí nestalo od roku 1962.

Padouch, nebo hrdina? Drama exšéfa automobilky Nissan Carlose Ghosna, který koncem minulého roku utekl z domácího vězení v Japonsku ukrytý v bedně na audiotechniku, má další kapitolu: Nissan oznámil, že podal na někdejšího bosse žalobu, v níž požaduje náhradu škody ve výši 91 milionů dolarů vzniklé kvůli jeho pochybením. Ghosn již dřív prohlásil, že neprchl před spravedlností, nýbrž před nespravedlností.

Máte 10 minut?

Králíček už běží. Mít deset volných minut je fajn. Ještě lepší je mít „plonkových“ několik hodin a vyrazit do kina na oscarové filmy. Nejúspěšnějšího Parazita šlo zhlédnout už loni, nyní se do kin vrací. V nich už běží také Králíček JoJo a Malé ženy. Snímek 1917 měl předpremiéru včera, do plošné distribuce vstoupí 27. února. A pozor, film Judy startuje právě dnes.

Bez manželky. Amen. Raději žádní kněží než ženatí. Papež František zamítl návrh, který by umožnil vysvěcení ženatých mužů v Amazonii, čímž by se zmírnil akutní nedostatek duchovních v oblasti. František tak nevyslyšel doporučení amerických biskupů a naopak se přiklonil ke konzervativnímu křídlu v římskokatolické církvi, jež nadále trvá na kněžském celibátu.

Milujte se a čistěte. Za dveřmi je Valentýn, nejvyšší čas sehnat drahé polovičce dárek. Přijdou vám květiny, víno či parfém zoufale fádní? Zde jsou originální tipy pro odvážné. Co třeba umělá replika pornohvězdy Koriny Kovy za 3500 dolarů? Levnější jsou ručníky určené výhradně k očistě po milování… Ach, tohle vážně není nic pro neženaté kněze. Tedy doufejme.