skip to main content

Britskou módní skupinu Arcadia čeká reorganizace. Proč už Topshop není oblíbený?

Máte 1 minutu?

Vlny v módě. Britská módní skupina Arcadia výrazně redukuje počet obchodů a zavře 23 ostrovních poboček značek Dorothy Perkins, Burton a Topshop. Zakladatel Philip Green, který nedávno přišel o status miliardáře, v uplynulých třech letech v rámci reorganizace zavřel už 200 obchodů a se značkou Topshop opustil USA. Mladší zákazníci si holt oblíbili spíš nákupy na Asosu. Bonusová fashion zpráva: Prada se přidává k dalším haute couture brandům, které přestávají používat kožešiny.

Code red. Dřívější miláček Wall Street už zřejmě definitivně přechází do kategorie úzkostlivě sledovaného problematického teenagera trhu. Řeč je o Tesle. Analytici Morgan Stanley předpovídají, že cena za akcii může klesnout z aktuálních 200 dolarů až k 10 dolarům – zdůvodňují to čínskou poptávkou i zadlužením firmy. A z řady přesvědčených býků se stávají naštvaní medvědi.

A co bude s počítači? O důsledcích obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem pro Huawei se mluví zejména v souvislosti s odříznutím budoucích zařízení čínského výrobce od Androidu. Huawei ale nabízí i řadu laptopů a ty teď začaly z amerických řetězců s elektronikou nenápadně mizet. Co víc, není jasné, jak to bude s procesory od Intelu a operačním systémem od Windows, na kterých čínské přenosné počítače běží. Microsoft zatím mlčí.

Mezitím v Číně: Zůstat věrný Applu, nebo přejít v rámci bojkotu k Huaweii? To je, oč tu běží.

partner Forbes Espressa
Reklama
V rámci celoevropské The Intelligent Enterprise Tour přijíždí do České republiky kamion naplněný inspirativními showcasy, které vycházejí z referenčních obchodních scénářů. Pojízdná laboratoř nabízí 360stupňový zážitek s dotykovou stěnou, hlasovým ovládáním a živými demo ukázkami.

Máte 5 minut?

Odolný sever. Svět, jak ho zažíváme teď, média nejčastěji popisují jako nepředvídatelný a chaotický: klimatické změny, přírodní katastrofy a vynucená migrace, kyberútoky, o kterých se dozvíte až pět minut po dvanácté, k tomu přičtěte vlekoucí se brexit a výpady Donalda Trumpa. Které země jsou vůči všem hrozbám z pohledu byznysu nejodolnější? Podle Resilience Indexu, který sestavuje pojišťovna FM Global, vedou Norsko, Dánsko a Švýcarsko.

Podnikavá Maisie. Představitelka Aryi Stark na plac nějakou dobu nemusí, to ovšem neznamená, že se teď Maisie Williams chystá pár let nudit v luxusní rezidenci na Barbadosu. Williams spoluzaložila aplikaci Daisie pro mladé filmové, hudební nebo fotografické tvůrce, kteří mohou jejím prostřednictvím prezentovat světu své výtvory a snadno se propojit s dalšími umělci. Jen 11 dní po oficiálním spuštění měla platforma 100 tisíc uživatelů a nedávno dokončila seedové investiční kolo, ve kterém vybrala od Founders Fund nebo Kleiner Perkins celkem 2,5 milionu dolarů. 

Nama$té! Jóga je víc než cvičení, je to životní styl založený na souladu těla a duše. A taky se v něm točí až nezenově velký objem peněz – podle studie, kterou v roce 2016 provedly Yoga Journal a Yoga Alliance, jen v USA utratí jogíni za kurzy, oblečení a doplňky téměř 17 miliard dolarů ročně. Jak se rozjíždí byznys s jógou v Česku a jaký vliv na něj má Instagram? 

Máte 10 minut?

Luisa a Lotka jako temný psychologický experiment. Bobbymu Shafranovi bylo 19 let, když v září roku 1980 nastoupil na vysokou vzdálenou asi 180 kilometrů od svého bydliště. Hned po prvním příjezdu do kampusu se ale stalo něco zvláštního. Spolužáci Bobbyho vítali jako starého známého, který se vrátil po prázdninách. A oslovovali ho jménem „Eddy“. Bobby měl totiž rovnou dva bratry, o kterých do té doby nic netušil. „Neuvěřitelný děj jednoho z nejúspěšnějších dokumentů poslední doby se každou další minutou vzpírá očekávání,“ píše filmový recenzent Honza Škoda pro Forbes.cz.

Mládež přilepená k displejům, palečková generace… Digitální lákadla na děti číhají úplně všude a rodiče, ač se snaží mobilní přístroje v rukou svých robátek limitovat, dobře vědí, že vyměnit tablet za pár minut klidu je někdy to nejjednodušší řešení. Pokud jako výchovná autorita tápete, podívejte se na Wired na jednoduchou pyramidu digitálních médií s návodem, jak často a za jakých podmínek by je děti měly konzumovat. Protože Facetime s babičkou je přece něco úplně jiného než hodiny paření Fortnite.

Dáme jim facial? A ne, teď není řeč o kosmetické proceduře, nýbrž o šikovném softwaru na rozpoznávání obličejů, který pod názvem Rekognition nabízí Amazon. Část akcionářů podniku Jeffa Bezose chtěla zabránit, aby se rozpoznávací nástroj prodával policii, federálním bezpečnostním agenturám nebo armádě. V dalším usnesení navrhovala, aby se využívání této technologie podrobilo ještě nezávislé lidskoprávní analýze. Rozhodující většina akcionářů sice návrhy odmítla, ale to neznamená, že se o produkt přestanou zajímat novináři a šťouraví aktivisté.

Chcete udělat kolegům radost? Nevyrušujte. Na pomoc si můžete vzít žebříček nejvíce rušivých aktivit, které podle průzkumu komunikační společnosti Poly můžete dělat. Dva nejhorší typy kolegů v open spacu? Spolupracovník, který se hlasitě vybavuje po telefonu, a kolega, který prostě jen mluví.