skip to main content

Burberry chce být víc, zavře proto každý desátý obchod

Máte 1 minutu?

Pouze pro náročné. Britská luxusní značka Burberry se rozhodla, že chce být ještě luxusnější. Zavře proto každý desátý ze svých necelých čtyř stovek obchodů a bude doufat, že se omezenější dostupností vyšvihne do exkluzivního klubu Dioru a spol. Kromě ikonických trenčkotů by totiž ráda vyráběla třeba i pořádně drahé kabelky, a spravila si tak reputaci po slabých výsledcích z poslední doby.

Kartel. To jisté banky by teď o exkluzivních klubech radši nic neslyšely. Evropská komise vyměřila JPMorgan, Citigroup, Barclays, MUFG a Royal Bank of Scotland sdílenou pokutu 1,07 miliardy eur za manipulaci s devizovými kurzy. Jejich obchodníci si totiž prokazatelně vyměňovali informace o obchodních plánech i strategiích. Mezi kurzové manipulátory patřila i švýcarská UBS, ta ale pokutě unikla, protože na existenci kartelu upozornila.

Na solar. Washington toho už proti Huaweii zkusil hodně, žádný z pokusů dostat čínskou firmu do úzkých ale neměl takový potenciál zabolet jako aktuální rozhodnutí omezit čínským firmám (= Huawei) přístup na americký trh. Pokud budou Američané opravdu důslední, nebudou Číňané moci v USA nakupovat součástky pro své výrobky. Což je v případě firmy, jejíž telefony běží na čipech od Qualcommu, Intelu či Broadcomu a za operační systém mají Android, celkem problém.

partner Forbes Espressa
Reklama
Exkluzivní rozhovor z Washingtonu s ambasadorem Krejčovství Blažek Tomášem Satoranským.

Máte 5 minut?

Skoro prodáno. Nestlé má vážného zájemce o svou divizi péče o pleť. Tu švýcarský potravinářský kolos nabízí k prodeji od září, kdy se rozhodl zbavit se svých nejslabších částí. Nyní je jisté mezinárodní konsorcium za gelové výplně vrásek nebo dermatologické léky ochotné nabídnout 10 miliard dolarů. Pokud to klapne, půjde o jeden z největších evropských obchodů tohoto roku a největší prodej majetku Nestlé za posledních 10 let.

Odbornice. Airbnb představilo novou členku svého představenstva. A není to jen tak někdo. V cestě za tím, stát se plnohodnotnou firmou na cestovatelské zážitky, mu bude pomáhat kdysi nejlépe placená žena v Applu, jeho exretailová ředitelka a taky dřívější CEO Burberry Angela Ahrendts (paywall). Pro uznávanou tastemakerku jde o první velkou funkci po jejím nečekaném odchodu z Cupertina letos v únoru.

Pouze pro dospělé. Módní kolos Kering si je prý „dobře vědomý vlivu, který má na mladší generace“. A proto se rozhodl, že na své přehlídky už nebude najímat modelky, kterým ještě nebylo 18. Kreace značek, jako jsou Alexander McQueen, Saint Laurent nebo Gucci, na nich neuvidíme od přehlídek kolekcí pro sezonu podzim/zima 2020–2021.

Máte 10 minut?

Konec je blízko. The Weinstein Company už nezbývá moc peněz a ráda by to zabalila. Požádala proto soud, který ji už dříve umožnil vyhlásit bankrot, o povolení ukončit činnost. To potřebuje proto, že od firmy, která musí po skandálu Harveyho Weinsteina řešit požadavky investorů, věřitelů i žen, které kdysi vlivného producenta obvinily z obtěžování, by mohlo jít o pokus, jak nepříjemná jednání co nejrychleji uzavřít.

Na pohodu. „Nakonec zjistíte, že vás nejvíc baví peníze rozdávat.“ A teď už zvolníme, je pátek, takže pokud máte chuť si přečíst něco lidského a příjemného, doporučujeme rozhovor se Zbyňkem Frolíkem, zakladatelem Linetu a 43. nejbohatším Čechem. Budete mít hned lepší den, doopravdy.

Něco pro šotouše. A nejen pro ně. Lůžkové vlaky sice mají svou největší slávu za sebou, po Evropě jich ale pořád jezdí hodně a služby a komfort nabízejí lepší než dřív. A co víc, najdete je i na netradičních trasách. Takže pokud razíte heslo, že cesta je cíl, tady je pár tipů, kam nočními vlaky vyrazit a jak si cestu co nejvíc užít. A prospějete tím planetě, všechny vlaky v tomto přehledu jsou plně elektrické!