skip to main content

Chcete menší čokoládu s menším obsahem cukru? Mondelez věří, že ano

Máte 1 minutu?

11/11 znamená byznys! Za první minutu a osm vteřin od spuštění včerejšího Singles’ Day dosáhl Alibaba na tržbách jedné miliardy dolarů. Podle údajů poskytnutých čínskou společností si 84 značek, včetně společností Apple, Uniqlo či L’Oréal, přišlo za první hodinu na tržbách na 100 milionů jüanů. Za devět hodin od začátku zaznamenal čínský e-commerce gigant Alibaba tržby 23 miliard dolarů, což je o 25 procent víc než loni touto dobou. Evidentně to šlape i bez Jacka u kormidla…

Cash out. Bývalý CEO Uberu Travis Kalanick, kterého z funkce vypoklonkovala řada skandálů, prodal akcie přepravní aplikace v hodnotě přes 500 milionů dolarů bezprostředně poté, co vypršel lockup, tedy doba, během níž původní investoři nemohli své akcie pustit. Vzhledem k tomu, že byznys Uberu zatím nenašel cestu k ziskovosti a titul od IPO odepsal třetinu ceny, jde zřejmě o moudrý tah. Hodně štěstí s kuchyní v mracích a se Saúdy!

Nová doba. Mondelez nabídne menší porce sladkostí s menším obsahem cukru. Výrobce sušenek Oreo nebo čokolád Milka tak reaguje na zákaznický průzkum, kde se 80 procent dotazovaných napříč 12 zeměmi vyjádřilo, že hledají zdravější a více vyvážené pochutiny. Experiment v podobě čokolády Cadbury s menším obsahem cukru v Británii vychází dobře, tak proč lidem nevyjít vstříc, což?

Nová a zásadní. Když představí Superb v nejvyšší výbavě, která z něj udělá nejdražší škodovku, je to událost. Když do Kodiaqu namontují nejsilnější motor v historii, mluví o tom všichni petrolheadi. Jenže nic z toho není pro Škodu tak důležité jako to, co si lidé budou myslet o nové Octavii. A ta právě spatřila světlo světa.

partner Forbes Espressa
Reklama
Švédská značka Fjällräven si zakládá na tom, aby oblečení bylo funkční, odolné a zároveň udržitelné. V kolekci pro podzim a zimu tak představila několik nových univerzálních kousků, které jsou ještě „zelenější“ než kdy dříve – jsou totiž vyrobeny z materiálu G-1000 Eco a recyklované vlny. Na výrobu této vlny se používají různé zbytky vlněných vláken z výroby, ale také například staré vlněné oblečení. Fjällräven si ji nechává vyrábět v Itálii a používá ji nejen na svetry, ale také na trička, bundy, a dokonce i batohy.

Máte 5 minut?

Elizabeth Warren je Adam Neumann. Zní to… Podivně, že? Andy Kessler však ve skvělém názorovém článku uvádí hned několik aspektů, které americkou prezidentskou kandidátku a bývalého CEO WeWorku staví na jednu úroveň. Klíčové slůvko „community“ se prolíná velkou částí jejich agendy, oba by chtěli kapitalismus s přívlastky a tím, co byl pro Neumanna Masajoši Son, je pro Warren daňový poplatník.

Louis Vuitton, brácho, Louis Vuitton. Francouzský módní dům si najde cestu všude, kam je třeba, a tentokrát zamířil na finále šampionátu hry League of Legends, kde tým FunPlus Phoenix porazil evropskou partu G2. Že nevíte, oč jde? To byste měli, protože podobné legrace budou čím dál rozšířenější a možná je jen otázkou času, kdy budeme k e-sportu přistupovat jako k „tradičním“ sportům.

Apple TV+ za to nestojí, ale zatím to nevadí. Streamingová služba od Applu je zatím ve stadiu not great, not terrible, avšak firma z Cupertina má dost času na to, aby s tím něco udělala. Uživatelé s každým zařízením koupeným po letošním 10. září dostávají předplatné na rok zdarma, což je v zásadě čas, během něhož jim parta Tima Cooka může stihnout dát důvod (nějakou opravdovou pecku) za službu následně platit. Se zajímavým pohledem na věc tak přichází kolegové ve Foolu.

Máte 10 minut?

Dopisy od Huntera. Velikán žurnalistiky a života obecně Hunter S. Thompson měl vytříbený styl snad ve všem, v mezilidské one-to-one písemné komunikaci nevyjímaje. The Atlantic dal dohromady korespondenční kompilát dokazující, že autor Rumového deníku rozuměl názorově roztříštěné Americe dávno předtím než všichni ostatní. V jeho břitkém slovníku skrývá se holá pravda!

Číňané Američanům neukradli ani práci, ani bohatství. Minimálně ne v takovém měřítku, jak někteří (politici) rádi tvrdí. Americko-čínské vztahy mají sice nyní k ideálu daleko, avšak data ukazují, že posledních 25 let se nese v rytmu synergií a ve vzájemném zvyšování prosperity.