skip to main content

Čínský koronavirus mění už i pravidla na sociálních sítích

Máte 1 minutu?

Virus na Facebooku. Zatímco svět znepokojila v neděli zpráva o prvním mrtvém, který podlehl nákaze koronavirem mimo území Číny, případnou epidemii, a především následnou paniku berou vážně i firmy provozující sociální sítě Facebook, Twitter nebo TikTok. Pokoušejí se upravit pravidla komunikace tak, aby se co nejvíce zabránilo šíření poplašných zpráv o nákaze.

Sedmadvacítka. Stalo se. Polovina Britů slaví, polovina truchlí. Z evropské osmadvacítky se v noci z pátku na sobotu stala sedmadvacítka. Nic tím nekončí, řekl Boris Johnson, ale teprve začíná. Co přesně znamená nynější jedenáctiměsíční přechodné období, se dočtete tady. A pokud vás zajímají věci, které se o uplynulém víkendu změnily, a ty, které naopak ještě v letošním roce zůstávají stejné, vřele doporučujeme přehledný soubor otázek a odpovědí (nejen) pro cestování a byznys, které sestavil zpravodajský portál BBC News.

Horká hlava. Vyhrál další velkolepou bitvu, už poosmé zvedl nad hlavu pohár pro šampiona Australian Open a vrátil se na pozici světové jedničky. Ale také urážlivě gestikuloval do publika, nadával sudímu a celkově měl nervy na pochodu. Fenomenální Srb Novak Djoković vedle skvělého výkonu ukázal v pětisetovém finále s Rakušanem Dominicem Thiemem také odvrácenou tvář své osobnosti.

partner Forbes Espressa
Reklama
Pokud hledáte pro své dítě kvalitní střední školu v zahraničí, můžete si promluvit se zástupci jednotlivých kanadských škol, získat konzultaci ohledně přípravy a zápisu nebo vybrat krátkodobé jazykové kurzy v Kanadě, a to už 9. února 2020 v pražském hotelu Four Seasons. Registrace i účast zdarma.

Máte 5 minut?

Půlminuta za 5,6 milionu dolarů. V Miami se v noci na dnešek odehrálo finále Super Bowlu. Na ploše miamského Hard Rock Stadium se utkaly týmy San Francisco 49ers a Kansas City Chiefs o ultimátní trofej, vystoupila JLo i Shakira, dívalo se přes 100 milionů lidí a my se na dnešní noc podívali z byznysového pohledu.

Udržitelné celebrity. A taky se v noci na dnešek udílely Filmové ceny Britské akademie Bafta. Zatímco kritici letošnímu ročníku vytkli, že se mezi 20 nominovanými neobjevil ani jeden černošský herec a mezi nominovanými režiséry nefiguruje už sedm let žádná žena, fanoušci pochválili udržitelnost. Organizátoři požádali hvězdy, aby si na sebe vzaly místo nových drahých rób šaty, které už oblékly někam jinam. Takhle to dopadlo na červeném koberci a takhle na pódiu.

Máte 10 minut?

Konec The Crown. Fanoušci populárního seriálu z prostředí britské královské rodiny mají důvod k radosti, ale i k starosti. Tvůrci oznámili, že královnu Alžbětu II. bude hrát v pokročilejším věku herečka Imelda Staunton (nahradí tak Olivii Colman, která roli převzala po Claire Foy). Zároveň však uvedli, že pátou řadou seriál skončí. Chronologicky se tak děj posune jen do prvních let nového milénia, třeba o drama okolo megxitu tedy diváci seriálu přijdou. Zato nepřijdou o svatbu hraběnky z Wessexu, k níž došlo v roce 1999. Že nevíte, kdo to je? Přečtěte si nejnovější vydání Forbes Royal.

Holičství pro krále. I pro vás. A pokud jste fanoušky britské královské rodiny, možná vás potěší, že vás i v Praze mohou stříhat a holit královští lazebníci. Na Vinohradské o víkendu otevřela pobočka Truefitt & Hill, nejstaršího barbershopu na světě.

Suchý únor. Nebo ne? Češi se o víkendu rozdělili na dvě skupiny. Jedni drží suchý únor a od soboty nepijí ani kapku alkoholu. To přináší vtipné i méně vtipné situace, z nichž se osobitě vyznal náš pan šéfredaktor, tradiční zastánce únorového abstinování. A pak jsou tu ti, kteří teď drží spíš tradiční masopust, pijí víno, kořalku, jedí koblihy, maso a jitrnice v množství větším než malém a veselit se mohou ještě tři dlouhé týdny: na půst si počkají až do Popeleční středy, která letos připadá na 26. února.